Друк
Помер мій троюрідний дядько.У його власності перебував земельний пай.Дядько був одружений, син та дружина (вони не розведені) громадяни Росії проживають в Республіці Комі(Росія).
Чи зможуть дружина або син успадкувати (втому числі переоформити на себе) землю? Якщо ні то чи зможу я стати спадкоємцем у випадку відмови решти від спадщини, а кошти за пай віддати його сину (дружині)

Коментарі  

 
0 #1 Троюродний дядько.Super User 15.12.2013, 10:24
Якщо між троюрідним дядьком та його дружиною шлюб не було припинено, – дружина поряд з сином буде спадкоємцем, у протилежному випадку спадкоємцем буде лише син. Згідно закону спадкоємці звертаються до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини особисто. Таку заяву слід подати протягом шести місяців з часу відкриття спадщини, тобто з дати смерті особи.
Іноземці (особи без громадянства) підпадають під дію національного права, що регулює правовідносини з приводу набуття права власності, з окремими винятками. Зокрема, це обмеження права іноземців на отримання у власність земель сільськогоспода рського призначення, передбачені статтями 22, 81 Земельного кодексу України. Землі сільськогоспода рського призначення не можуть передаватися у власність іноземним громадянам, особам без громадянства, іноземним юридичним особам та іноземним державам. Іноземні громадяни та особи без громадянства можуть набувати права власності на земельні ділянки у випадку: а) придбання за договором купівлі-продажу , ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правов ими угодами; б) викупу земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що належать їм на праві власності; в) прийняття спадщини. Відповідно до пункту 4 статті 81 ЗК землі сільськогоспода рського призначення, прийняті у спадщину іноземними громадянами, а також особами без громадянства, протягом року підлягають відчуженню.
Тобто, громадяни Росії можуть отримати у власність земельний пай в порядку спадкування. Поряд з цим, така земельна ділянка повинна бути відчужена ними протягом року з моменту набуття права на неї. Введений мораторій на відчуження земель сільськогоспода рського призначення на правовідносини щодо відчуження успадкованої землі іноземцями в порядку п. 4 ст. 81 ЗК України – не розповсюджуєтьс я.
Можливість бути спадкоємцем троюрідного дядька виключається законом, адже право на спадкування за законом мають родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно. Троюрідний дядько відноситься до сьомого ступеня споріднення, відтак не являється спадкоємцем.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.