Друк

Чи може адвокат підсудного, одночасно бути присутнім на допиті свідка, який дає свідчення по справі підсудного?

Коментарі  

 
0 #1 RE: Кримінальне правоОлександр Величко 30.12.2013, 13:36
Статус обвинуваченого (підсудного) особа набуває з моменту передачі щодо неї обвинувального акту до суду. Обвинувачений також має право брати участь під час судового розгляду в допиті свідків, обвинувачення або вимагати їхнього допиту, а також вимагати виклику і допиту свідків захисту на тих самих умовах, що і свідків обвинувачення (п.1 ч.4 ст. 42 КПК). Захисник користується процесуальними правами обвинуваченого, захист якого він здійснює. Таким чином право адвоката підсудного бути присутнім при допиті свідка гарантоване законом.
Цитата | Скарга
 
 
0 #2 Присутність захисникаВалерій Тишковець 30.12.2013, 14:01
Захисник зобов*язаний прибувати для участі у виконанні всіх слідчих(процесу альних) діяй за участю підозрюваного чи обвинуваченогоо го. Після закінчення досудового слідства підозрюваний та адвокат мають право знайомитися з усіма матеріалами слідства Під час судового слідства адвокат - захисник присутній та бере участь у допиті свідка та має право ставити останньому питання. Крім того, підозрюваний та його захисник мають право збирати і подавати слідчому, прокурору, слідчому судді докази (в т.ч. протоколи опитування свідків).
Згідно ст.221 КПК України Ознайомлення з матеріалами досудового розслідування до його завершення

1. Слідчий, прокурор зобов’язаний за клопотанням сторони захисту, потерпілого надати їм матеріали досудового розслідування для ознайомлення, за виключенням матеріалів про застосування заходів безпеки щодо осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, а також тих матеріалів, ознайомлення з якими на цій стадії кримінального провадження може зашкодити досудовому розслідуванню. Відмова у наданні для ознайомлення загальнодоступн ого документа, оригінал якого знаходиться в матеріалах досудового розслідування, не допускається.

2. Під час ознайомлення з матеріалами досудового розслідування особа, що його здійснює, має право робити необхідні виписки та копії.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.