Друк
Моя сестра розлучена, сама виховує 16 річну доньку.Батько дитини інвалід ІІ групи і сплачує аліменти з пенсії, у розмірі 230-260 гривнів на місяць, ні якої матерільної допомоги не надає.Який мінімальний розмір аліментів? Чи має сестра право отримувати доплату до  прожиткового мінімуму на дитину з соціальної служби?
                        Дякую

Коментарі  

 
0 #1 Розмір аліментівІрина Пашкевич 10.01.2014, 19:59
Згідно з ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Законодавством України не визначено який розмір аліментів повинен стягуватися з платника аліментів на утримання дитини чи кількох дітей. Розмір аліментів встановлюється судом.
СК України передбачено стягнення аліментів в частці від заробітку (доходу) та в твердій грошовій сумі (якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення). Вимогу про присудження аліментів у твердій грошовій сумі в процесі судового розгляду має право заявити не лише позивач, а й платник аліментів - відповідач.
Але у випадку стягнення аліментів в частці від заробітку, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (ст.182 СК України). Якщо аліменти менше цього розміру, дитині призначається державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30 % прожиткового мінімуму.
Розмір прожиткового мінімуму встановлюється в Законі України «Про державний бюджет» на поточний рік. При цьому необхідно мати на увазі, що зміна законодавства в частині визначення мінімального розміру аліментів на одну дитину не є підставою для перегляду постановлених раніше судових рішень про їх стягнення.
Статтею 7 цього Закону встановлено у 2013 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі: з 1 січня — 1108 гривень, з 1 грудня — 1176 гривень та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення:
дітей віком до 6 років: з 1 січня — 972 гривні, з 1 грудня — 1032 гривні;
дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня — 1210 гривень, з 1 грудня — 1286 гривень;
працездатних осіб: з 1 січня — 1147 гривень, з 1 грудня — 1218 гривень; осіб, які втратили працездатність: з 1 січня — 894 гривні, з 1 грудня — 949 гривень.
Якщо частка заробітку (доходу) платника аліментів реально буде складати суму, що є меншою, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, аліменти будуть стягуватися в розмірі 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а не в сумі, яка складає відповідну частку фактичного заробітку (доходу) платника аліментів.
Вимога про стягнення аліментів на дитину може бути подана до суду протягом усього строку існування права на утримання, тобто до досягнення дитиною повноліття. Позов може бути поданий за місцем проживання позивача (стягувана аліментів) або відповідача (статті 109, 110 ЦПК України). Якщо позовна заява подана безпосередньо до суду, позов вважається поданим від дня його прийняття. Якщо позовна заява відправлена через поштове відділення зв’язку, днем подання позову вважається календарна дата, зазначена на поштовому штемпелі, а не дата його надходження в канцелярію суду.
Аліменти нараховуються за рішенням суду з моменту подачі позовної заяви, а не з моменту набирання чинності рішення суду. Аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більше 3 років, які передували пред’явленню виконавчого листа до виконання. Довівши суду, що другий батько ухилявся від сплати аліментів на дитину, може бути прийнято рішення про стягнення грошової суми за попередні 3 роки до дати подання позову до суду.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.