Друк

в мене є троє дітей. 2008року я народила близнят, і тоді свекруха(являється власником будинку) зареєструвала їх на постійній основі, а мене-на умовах договору оренди на три роки. Свекруха стояла на квартирній черзі, і я не змогла стати на чергу особисто (так пояснили мені у міській раді).в 2012 році побудували і зареєстрували добудову. В будинку нас прописано 7 (4 дорослих і 3 неповнолітніх дітей).ПО документах наша житлова площа складає 78 м. Відповідно свекруху з квартирної Черги зняли. Чи можу я стати на квартирну чергу?

Коментарі  

 
0 #1 КВАРТИРНИЙ ОБЛІКІрина Пашкевич 17.01.2014, 18:38
Відповідно до пп.1 п. 13 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджених постановою Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 11.12.1984 № 470, потребуючими поліпшення житлових умов визнаються громадяни, забезпечені жилою площею нижче за рівень, що визначається виконавчими комітетами обласних, Київської і Севастопольсько ї міських Рад народних депутатів разом з радами профспілок.
При цьому необхідно враховувати положення ст. 31 Житлового кодексу УРСР, згідно з якою громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, мають право на одержання у користування жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду в порядку, передбаченому законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР.
Згідно приписів, визначених абзацом 1 п. 53 Правил житлове приміщення надається громадянам у межах 13,65 квадратного метра жилої площі на одну особу, але не менше рівня середньої забезпеченості громадян жилою площею в даному населеному пункті. При цьому враховується жила площа у жилому будинку (квартирі), що перебуває у приватній власності громадян, якщо ними не використані житлові чеки.
Відповідно до абзацу 5 п. 53 Правил рівень середньої забезпеченості громадян жилою площею в населеному пункті визначається і періодично переглядається виконавчими комітетами обласних, Київської і Севастопольсько ї міських Рад народних депутатів спільно з радами профспілок виходячи з даних статистичної звітності.
На квартирний облік беруться потребуючі поліпшення житлових умов громадяни, які постійно проживають, а також прописані у даному населеному пункті.
За загальним правилом, облік потребуючих поліпшення житлових умов здійснюється за місцем їх постійного проживання, тобто за місцем реєстрації. Умова про реєстрацію не є обов'язковою, якщо мова йде про осіб, тимчасово відсутніх за місцем проживання, але за якими зберігається право на житло (наприклад, на час навчання за кордоном, служби в армії і т.п).
Відповідно до приписів ст. 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» місце проживання - адміністративно -територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік.
Місце проживання відповідно до цього Закону підтверджується реєстрацією.
Так, на квартирний облік беруться громадяни, які потребують поліпшення житлових умов.
Потребуючими поліпшення житлових умов визнаються громадяни:
1) забезпечені жилою площею нижче за рівень, що визначається виконавчими комітетами обласних, Київської і Севастопольсько ї міських Рад народних депутатів разом з радами профспілок;
2) які проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам;
3) які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв'язку з чим не можуть проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім'ї;
4) які проживають за договором піднайму жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму жилого приміщення в будинках житлово-будівел ьних кооперативів;
5) які проживають не менше 5 років за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності;
6) які проживають у гуртожитках;
7) які проживають в одній кімнаті по дві і більше сім'ї, незалежно від родинних відносин, або особи різної статі старші за 9 років, крім подружжя (в тому числі якщо займане ними жиле приміщення складається більш як з однієї кімнати).
Наявність житлового приміщення у приватній власності не перешкоджає постановці на облік потребує поліпшення житлових умов, якщо має місце хоча б одна з наведених вище обставин.
В силу вимог ст. 45 Житлового кодексу Української РСР у першу жилі приміщення надаються тим, що перебувають на квартирному обліку, зокрема, але не виключно сім'ям при народженні близнят.
Громадяни, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень, беруться на квартирний облік при наявності передбачених Правилами підстав, незалежно від тривалості проживання у даному населеному пункті.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.