Друк
Доброго дня.
Шановні правники, допоможіть будь ласка. Ситуація полягає в наступному. Суд виніс рішення, яким скасував результати конкурсу на заміщення вакантної посади керівника відділу виконкому та одночасно скасував розпорядження селищного голови про прийняття на роботу цього керівника. Рішення набрало законної сили. Керівник відділу, поки йшли суди, пішла в декретну відпустку. Як виконати рішення суду? а саме, як звільнити цю особу з роботи і за якою статтею?

Коментарі  

 
0 #1 Конкурс - звільненняВалерій Тишковець 02.02.2014, 12:32
На мою думку, якщо скасовано розпорядження селищного голови про прийняття на роботу цього керівника то про звільнення не слід і говорити, оскільки особа вважається такою, що не прийнята на службу. Проте,можливо звернутися до суду за роз*ясненням рішення суду.
Цитата | Скарга
 
 
0 #2 ЗвільненняОлена 03.02.2014, 11:37
Дякую. А все-таки, який запис повинен бути у трудовій книжці?
Цитата | Скарга
 
 
0 #3 Трудове правоІван 04.02.2014, 08:33
Моя думка, якщо є труд. договір, то таку особу ніяк не можна звільнити. Її право захищене КЗпПУ (ч. 3 ст. 40) - гарантія, що не можна звільнити в період відпустки і вагітну.
Так що поки можна проводити новий конкурс, призначати іншу особу на посаду (хоча і вагітна знову має право прийняти участь в конкурсі!) як т.в.о. і чекати виходу з декрнтної відпустки. - тоді звільнити. За ініціативою адміністрації.
Цитата | Скарга
 
 
0 #4 RE: КонкурсІван 04.02.2014, 08:40
Так не може бути. В трудовій книжці особи зроблено запис про прийняття її на роботу, вона приступила до виконання трудових обов'язків, їй нараховувалась зарплата.
Значить, трудовий договір був укладений!
Тепер його розірвати можна тільки на законних підставах, передбачених законодавством, тобто, КЗпП України.
Цитую Валерій Тишковець:
На мою думку, якщо скасовано розпорядження селищного голови про прийняття на роботу цього керівника то про звільнення не слід і говорити, оскільки особа вважається такою, що не прийнята на службу. Проте,можливо звернутися до суду за роз*ясненням рішення суду.
Цитата | Скарга
 
 
0 #5 конкурсОлена 04.02.2014, 13:56
Іване, скажіть будь ласка, а чому Ви вважаєте, що є трудовий договір? Частиною 3 ст. 24 КЗпП передбачено, що укладення трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням власника, або уповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу. У даному випадку цей наказ (розпорядження) скасоване судом. Якщо ж виходити з фактичного допуску до роботи, то на мою думку конструкція ч. 4 ст. 24 також не дає підстав вважати такий договір укладеним, адже розпорядження було видане і воно касувалося судом
Цитата | Скарга
 
 
0 #6 конкурсЧайковський Олег 07.02.2014, 15:30
Підстави припинення трудового договору визначені статтею 36 КЗпП України. Як вбачається з даної норми, всі ці підстави виникають після укладення трудового договору. Думаю в даному випадку не можна законно звільнити згаданого керівника відділу виконкому, оскільки саме прийняття на роботу визнано незаконним (скасовано розпорядження про прийняття на роботу). В даному випадку я більше схиляюсь до думки про визнання недійсним запису до трудової книжки про прийняття на роботу, але такої підстави анулювання запису Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників не містить. Фактично трудове законодавство визначає наслідки незаконного звільнення (поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди), а от наслідків незаконного прийняття на роботу не містить, хоч в деяких випадках існують обмеження і навіть заборони на укладення трудових договорів. Тому й існує така проблема, яка не має чіткого вирішення.
Цитата | Скарга
 
 
0 #7 КонкурсВалерій Тишковець 07.02.2014, 19:20
Цитую Олена:
Дякую. А все-таки, який запис повинен бути у трудовій книжці?

Кадрова служба має внести відповідні виправлення або зміни у трудову книжку працівника. Порядок здійснення виправлень або зміни запису встановлено Інструкцією.
Цитата | Скарга
 
 
0 #8 КонкурсІван 10.02.2014, 07:46
Шановні!
Але поставте себе не на місце роботодавця, а на місце працівника!
Людину прийняли на роботу, вона приступила до роботи. З нею укладений трудовий договір. Навіть якщо розпорядження пізніше було скасоване судом (чи визнане неправомірним), права працівника все-одно підлягатимуть захисту! І просто так її звільнити, вписавши будь-що в трудову книжку, не можна!
Щодо анулювання запису - то дійсно, підтримую п. Чайковського, такої підстави Інструкція не містить. І питання до п. Тишковця: які конкретно "відповідні" зміни внести в труд. книжку? Чим це передбачено і як це співвідноситиме ться з правами (гарантіями) працівника?
Цитата | Скарга
 
 
0 #9 RE: КонкурсІван 10.02.2014, 07:52
Згідний, о укладення оформляється наказом (розпорядженням).
Але відповідно до наступної (4-ї) частини ст. 24 КЗпПУ, на яку Ви посилаєтесь:
"Трудовий договір вважається укладеним і тоді, коли наказ чи розпорядження не були видані, але працівника фактично було допущено до роботи."
Тобто, питання не в законності, дійсності чи безпідставності розпорядження, а в укладенні чи неукладенні трудового договору. Виходячи з цього, я вважаю, що договір був укладений (незалежно від скасування розпорядження). І розірвати його можна лише з підстав, визначених КЗпПУ.
Цитую Олена:
Іване, скажіть будь ласка, а чому Ви вважаєте, що є трудовий договір? Частиною 3 ст. 24 КЗпП передбачено, що укладення трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням власника, або уповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу. У даному випадку цей наказ (розпорядження) скасоване судом. Якщо ж виходити з фактичного допуску до роботи, то на мою думку конструкція ч. 4 ст. 24 також не дає підстав вважати такий договір укладеним, адже розпорядження було видане і воно касувалося судом
Цитата | Скарга
 
 
+1 #10 RE: КонкурсОлександр Величко 10.02.2014, 11:41
Хтов би звернути увагу на п. 7 постанови Пленуму Верховного суду України "Про практику розгляду судами трудових спорів" №9 від 06.11.1992 року, зокрема згідно зі ст. 24 КЗпП укладення трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням власника підприємства, установи, організації чи уповноваженого ним органу. Фактичний допуск до роботи вважається укладенням трудового договору незалежно від того, чи було прийняття на роботу належним чином оформлене, якщо робота провадилась за розпорядженням чи з відома власника або уповноваженого ним органу.
Цитата | Скарга
 
 
0 #11 конкурсЛюдмила Киріша 13.02.2014, 14:40
З цікавістю читала всі коментарі юристів. Скажу відверто, моя колега вже надала консультацію працівникові в цій ситуації, моя думка тотожна. Тож, хто підтримує адміністрацію та радить внести зніни в трудову книжку на підставі рішення про скасування розпорядження про прийняття на роботу, в якому по суті не вирішувалося питання звільнення працівника, - із задоволенням зустрілися б в судовому процесі, як опоненти по справі. Респект Іванові та Олександру.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.