Друк
Комерційний банк “Інвестбанк” прийняв рішення про будівництво приміщень двох філій. Через відсутність у штаті банку фахівців з проектування та будівництва перед банком постала проблема вибору проектних та будівельних підрядників, розміщення замовлень на проектування та будівництво, оцінки виконаних підрядниками робіт тощо.
Яким чином банк може розв’язати ці проблеми і забезпечити захист своїх інтересів на стадіях проектування та будівництва ?
Який вид договору доцільно використати в цьому випадку?

Коментарі  

 
+7 #1 БудівництвоМикола Луцюк 21.02.2014, 16:24
Відсутність у штаті відповідних фахівців не є перешкодою у проектуванні та капітальному будівництві. У цьому випадку замовник має право укласти відповідні договори підряду зі спеціалізованим и особами. Так, щодо проектування укладається договір підряду на проведення проектних робіт (ст. 887 Цивільного кодексу України), щодо самого будівництва – договір підряду на капітальне будівництво (ст. 318 Господарського кодексу України).

Питання щодо укладання договорів будівельного підряду регулюються також постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 р. № 668 “Про затвердження Загальних умов укладання та виконання договорів підряду у капітальному будівництві”.

Також договорами підряду потрібно врегулювати правовідносини з особами на ведення авторського та технічного нагляду. Як правило авторський нагляд веде проектант який розробляв власне проект. Стосовно ж технічного нагляду – стаття 11 Закону України “Про архітектурну діяльність” вимагає наявність відповідного кваліфікаційног о сертифіката особи, яка здійснюватиме такий нагляд. Саме особа, яка здійснюватиме технічний нагляд буде перевіряти відповідність виконаних робіт, поставлених матеріалів тощо проектам та кошторисам. Ведення авторського та технічного нагляду унормовано постановою КМУ № 903 від 11 липня 2007 року “Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об’єкта архітектури”.

Як стадія проектування так і стадія будівництва також мають поділ на відповідні стадії. Правильно підібрані контрагенти та грамотно складені господарські договори, розв’яжуть усі можливі проблеми і забезпечать захист інтересів банку.

Насамперед капітальне будівництво (реконструкцію, ремонт) варто починати із вирішення питання наявності землі.
Цитата | Скарга
 
 
+2 #2 RE: Проблема в комерційного банку з будівництвомОлександр Величко 22.02.2014, 10:17
а для вибору будівельної організації можете оголосити конкурс, головне щоб мали проект, по якому здійснюватиметь ся будівництво, конкурс оголосити по принципу як для державних закупівель.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.