Друк

Скажіть будь ласка, чи може потерпілий в кримінальній справі ознайомитись з усіма матеріалами справи до її закінчення?
Слідчий затягує розслідування і не хоче оголошувати підозру винній особі, каже, що в нього недостатньо даних. Але я ніяк не можу добитись, щоб він щось робив і розказав мені, що ним вже зроблено. Чи є якась стаття, на яку мені посилатись?
Писали, що новий КПК значно розширив права потерпілих, але я вже більше півроку ходжу в міліцію, а жодних зрушень по справі немає.
Допоможіть!

Коментарі  

 
0 #1 КРИМІНАЛЬНИЙ ПРОЦЕС. ЗАХИСТ ПОТЕРПІЛОГОІрина Пашкевич 06.03.2014, 13:39
В силу вимог ч. 4 п. 1 ст. 56 КПК України протягом кримінального провадження поряд з усім іншим потерпілий має право заявляти клопотання, у тому числі про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження. Таке клопотання подається у письмовій формі до органів досудового розслідування, та бажано у двох екземплярах (з метою поставлення органом досудового розслідування відмітки про отримання такого клопотання).
Відповідно до ч. 11 п. 1 ст. 56 КПК України потерпілий має право знайомитися з матеріалами, які безпосередньо стосуються вчиненого щодо нього кримінального правопорушення, у тому числі після відкриття матеріалів сторонам кримінального провадження, а також знайомитися з матеріалами кримінального провадження, які безпосередньо стосуються вчиненого щодо нього кримінального правопорушення, у випадку закриття цього провадження.
Згідно приписів ч. 13 п. 1 ст. 56 КПК України потерпілий має право одержувати копії процесуальних документів та письмові повідомлення у випадках, передбачених КПК України та користуватися іншими правами, передбаченими цим Кодексом.
У будь-якому випадку, з метою реалізації своїх законних прав та охоронюваних законом інтересів, клопотання про ознайомлення із матеріалами кримінального провадження необхідно подавати у письмовій формі.
Таким чином, в порядку, визначеному ст. 220 КПК України клопотання сторони захисту, потерпілого і його представника чи законного представника про виконання будь-яких процесуальних дій слідчий, прокурор зобов’язані розглянути в строк не більше трьох днів з моменту подання і задовольнити їх за наявності відповідних підстав.
Відповідно до ч. 2 цієї ж статті КПК України про результати розгляду клопотання повідомляється особа, яка заявила клопотання. Про повну або часткову відмову в задоволенні клопотання виноситься вмотивована постанова, копія якої вручається особі, яка заявила клопотання, а у разі неможливості вручення з об’єктивних причин - надсилається їй.
Окрім того, статтею 221 КПК України передбачено, що слідчий, прокурор зобов’язаний за клопотанням сторони захисту, потерпілого надати їм матеріали досудового розслідування для ознайомлення, за виключенням матеріалів про застосування заходів безпеки щодо осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, а також тих матеріалів, ознайомлення з якими на цій стадії кримінального провадження може зашкодити досудовому розслідуванню. Відмова у наданні для ознайомлення загальнодоступн ого документа, оригінал якого знаходиться в матеріалах досудового розслідування, не допускається.
При цьому, під час ознайомлення з матеріалами досудового розслідування особа, що його здійснює, має право робити необхідні виписки та копії.
Цитата | Скарга
 
 
0 #2 Кримінальний процесОльга. 06.03.2014, 14:05
Дякую!
А скажіть, адвокат має такі ж права, як і потеропілий?
Цитата | Скарга
 
 
0 #3 КРИМІНАЛЬНИЙ ПРОЦЕС. ЗАХИСТ ПОТЕРПІЛОГОІрина Пашкевич 06.03.2014, 14:29
Згідно приписів п. 4 ст. 58 КПК України представник користується процесуальними правами потерпілого, інтереси якого він представляє, крім процесуальних прав, реалізація яких здійснюється безпосередньо потерпілим і не може бути доручена представнику.
Цитата | Скарга
 
 
0 #4 Безкоштовний адвокатЛуцюк Тетяна 04.07.2018, 21:13
Добрий день! У мене також кримінальна справа затягується вже більше 6 місяців підскажіть адвоката який може допомогти безкоштовно, Дякую!
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.