Друк

Доброго часу доби.
Мій син закінчує 9 клас в цьому році. Думає поступати в технікум з безкоштовним навчанням. Далі поступатиме в інститут на державний. Дехто каже, що неможливо здобути дві освіти безкоштовно, бо держава оплачує тільки одну освіту. В мене питання: чи відповідає дане твердження дійсності?
Дякую Вам за виділений час.

Коментарі  

 
+1 #1 RE: Оплата за навчанняІрина Троцька 07.03.2014, 11:20
Для вирішення цього питання слід звернутися до положень Закону України «Про вищу освіту». Зокрема, ч.1 ст. 4 вказаного закону передбачено наступне: «Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних вищих навчальних закладах на конкурсній основі в межах стандартів вищої освіти, якщо певний освітньо-кваліф ікаційний рівень громадянин здобуває вперше. Вони вільні у виборі форми здобуття вищої освіти, вищого навчального закладу, напряму підготовки і спеціальності».
Тобто, право навчатися безкоштовно залежить від освітньо-кваліф ікаційного рівня, який планує здобути абітурієнт, а також від того, чи вперше він його здобуває.
У технікумі Вашим сином буде здобутий один освітньо-кваліф ікаційний рівень. У інституті він здобуватиме інший, що не суперечить умові безкоштовного навчання «якщо певний освітньо-кваліф ікаційний рівень громадянин здобуває вперше».
Ваша ситуація не стосується питання здобуття другої вищої освіти безкоштовно, оскільки друга вища освіта здобувається за іншим напрямом (спеціальністю) одного і того ж освітньо-кваліф ікаційного рівня.
У Вашому випадку сином будуть здобуватися різні кваліфікаційні рівні.
Цитата | Скарга
 
 
0 #2 СтипендіяСвітлана 18.05.2014, 01:14
Дякую Вам за консультацію. По цій темі маю ще одне запитання. Як на рахунок стипендії? Чи матиме мій син право на стипендію в інституті, якщо отримуватиме її в технікумі?
Цитата | Скарга
 
 
0 #3 СтипендіяСвітлана 24.07.2014, 17:01
Цитую Світлана:
Дякую Вам за консультацію. По цій темі маю ще одне запитання. Як на рахунок стипендії? Чи матиме мій син право на стипендію в інституті, якщо отримуватиме її в технікумі?

Доброго часу дня. Я все ще чекаю відповідь на своє питання.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:



Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.