Друк

Добрий день.Чи можна в судовому порядку змусити Миську Раду надати дозвил на приватизацию однои квартири в 4-квартирному аварийному будинку. Вквартири зроблений капитальний ремонт.Дякую.

Коментарі  

 
0 #1 RE: Дозвіл на приватизаціюІрина Троцька 14.03.2014, 12:36
Визнання жилого будинку (жилого приміщення) невідповідним санітарним і технічним вимогам та непридатним для проживання, здійснюється виконавчим комітетом відповідно ради, шляхом прийняття про це рішення.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду” не підлягають приватизації, зокрема, квартири (будинки), що перебувають в аварійному стані. Конституційним Судом України визнано такими, що відповідає Конституції України положення пункту 2 статті 2 Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду” (Рішення № 10-рп/2000).

Таким чином, у разі наявного рішення виконкому про віднесення квартири (будинку) до аварійного приватизація неможлива.

Поряд з цим, на даний час є чинною Постанова Ради Міністрів Української РСР від 26.04.1984 року № 189 Про порядок обстеження стану жилих будинків з метою встановлення їх відповідності санітарним та технічним вимогам та визнання жилих будинків і жилих приміщень непридатними для проживання. Пунктом 1 цієї Постанови установлено, що обстеження стану жилих будинків державного і громадського житлового фонду провадиться не менше одного разу на п’ять років.

Вважаємо, що наймач вправі вимагати від органу місцевого самоврядування скликання відповідної комісії для обстеження стану будинку (квартири), адже в силу пункту 5 Положення про порядок обстеження стану жилих будинків з метою встановлення їх відповідності санітарним і технічним вимогам та визнання жилих будинків і жилих приміщень непридатними для проживання, затверджених вказаною вище Постановою, якщо під час обстеження стану жилих будинків буде виявлено невідповідність санітарним і технічним вимогам цих будинків (жилих приміщень), яку можливо і доцільно усунути шляхом проведення капітального ремонту, житлово-експлуа таційна організація вирішує в установленому порядку питання про проведення такого ремонту.
Цитата | Скарга
 
 
0 #2 пприватизація земельної ділянки за межами населеного пунктуСвітлана 12.06.2015, 12:35
Доброго дня! Я являюся членом фермерського господарства , яке колись заснував померлий батько.ФГ очолила мати, яке веде господарську діяльність на пайовій землі, що отримав батько працюючи в колгоспі.Фермер ське господарство має ще в користуванні земельну ділянку 0.25га ( є Рішення сільської ради на цю ділянку )що знаходиться за межами населеного пункту.Чи маю я право,як член ФГ отримати цю дялянку у власність ?Є рішення Львівської облради №282 від 20.10.2011р щодо розмежування земель за межами населеного пункту.І якщо маю право, то в заяві на отримання безоплатно у власність земельної ділянки та наданні дозволу на розробку проекту землеустрою, яке цільове призначення маю вказати для ведення особисто селянського господарства чи для ведення фермерського господарства?Чи має це зачення,чи ні ?
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.