В РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ

АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

Позивач:              Гордійчук Сергій Борисович,

с. Бармаки, вул. Буковинська, 22, Рівненського району Рівненської області

Відповідач:         Начальник Управління

міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області,

м. Рівне, вул. Хвильового, 2

 

А Д М І Н І С Т Р А Т И В Н И Й     П О З О В
про визнання наказу про звільнення неправомірним, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу

Я, Гордійчук Сергій Борисович, працював старшим сержантом міліції, інспектором 1­го взводу ДПС Рівненської роти ДПС для ОДДЗ УДАІ УМВС України в Рівненській області.

15   квітня 2008 року я виїхав на службу в м. Рівне з дому о 18 год. 30 хв., після чого з 20 год. 00 хв. і до 08 год. 00 хв. 17.04.2008 року я перебував на патрулюванні в м. Дубно, а 08 год. 40 хв. прибув на роботу в Рівненську роту ДПС (м. Рівне), де з 09 год. 30 хв. і до 15 год.

0      хв. я перебував на заняттях зі службової підготовки у підрозділі. Після закінчення занять я поїхав до своїх батьків у с. Бармаки Рівненського району Рівненської області.

Близько 23 год. 15 хв. 17.04.2008 року я керував власним автомобілем марки «Ауді- А6», д.н. ВК 2222 АЕ, в м. Рівне і, рухаючись по вул. Курчатова зі сторони вул. Відінська в напрямку вул. Д. Г алицького, не справився з керуванням та допустив наїзд на перешкоду - бетонне загородження, внаслідок чого мій автомобіль отримав механічні пошкодження, а я - тілесні; ніхто інший в даній ДТП не постраждав.

Постановами Рівненського міського суду від 21 квітня 2008 року я був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 124 та ч. 1 ст. 130 КУпАП України.

По факту вищевказаної ДТП інспектором сектору кадрового забезпечення УДАІ УМВС України в Рівненській області Мельничуком В.О. було проведено службову перевірку та складено висновок від 18 квітня 2008 р., який був затверджений начальником УДАІ УМВС України в Рівненській області Петруком М.М. 21.04.2008 р.

Наказом начальника УМВС України в Рівненській області № 78 о/с від 27 травня 2008 року я, Гордійчук С.Б., був звільнений з органів внутрішніх справ України в Рівненській області за п.п. «є» п. 63 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України, тобто, за порушення дисципліни. З цим наказом про звільнення я був ознайомлений лише в вересні 2009 року, так як отримав його після відповідного запиту мого адвоката; трудова книжка та військовий квиток мені не видані і на даний час.

Я вважаю моє звільнення та наказ про це № 78 о/с від 27 травня 2008 року незаконними, такими, що грубо порушують мої трудові права, виходячи з наступного.

На час скоєння мною дорожньо-транспортної пригоди я не перебував на службі, так як повністю припинив виконувати свої службові обов’язки, здав табельну вогнепальну зброю тощо. Тому ДТП сталася не під час виконання мною своїх службових обов’язків. Вказана обставина підтверджується і висновком за результатами службової перевірки від 18 квітня 2008 р.

Обов'язки осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України стосовно її дотримання, види заохочень та дисциплінарних стягнень, порядок і права начальників щодо їх застосування, а також порядок оскарження дисциплінарних стягнень визначаються Дисциплінарним статутом органів внутрішніх справ України, затвердженим Законом України від 22.02.2006 року № 3460-ІУ.

Відповідно до ч. 2 ст. 16 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ, у разі

проведення за фактом учинення проступку службового розслідування, провадження в кримінальній справі або справі про адміністративне правопорушення на осіб рядового і начальницького складу дисциплінарне стягнення може бути накладено не пізніше одного місяця з дня закінчення службового розслідування, провадження в кримінальній справі чи справі про адміністративне правопорушення, не враховуючи періоду тимчасової непрацездатності або перебування у відпустці. Так як з часу закінчення службового розслідування (21.04.2008 р.) і до часу винесення наказу про моє звільнення (27.05.2008 р.) минуло більше одного місяця, і я протягом цього часу не перебував ні у відпустці, ні на лікарняному, я вважаю, що моє звільнення з органів внутрішніх справ є протизаконним.

Також, згідно п. 14 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ, звільнення осіб рядового і начальницького складу з органів внутрішніх справ як вид стягнення є крайнім заходом дисциплінарного впливу. При прийнятті рішення про моє звільнення не було враховано, що я вчинив адміністративні правопорушення не під час несення служби, а під час відпочинку, жодних збитків будь-яким особам чи порушення громадського порядку мною допущено не було, протягом 2007-2008 років, перебуваючи на службі, я не притягався до дисциплінарної відповідальності, а тому достатніх підстав для мого звільнення зі служби не було.

Оскільки внаслідок мого незаконного звільнення, порушення порядку видачі мені трудової книжки і військового квитка, я перебував у вимушеному прогулі і не мав жодних інших доходів, я вважаю, що відповідно до п. 24 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України, я підлягаю поновленню на попередній посаді і мені повинно бути виплачене грошове та речове забезпечення за встановленими нормами за час вимушеного прогулу.

Так як я працював старшим сержантом міліції, інспектором 1-го взводу ДПС Рівненської роти ДПС для ОДДЗ УДАІ УМВС України в Рівненській області, тобто, на державній службі, і рішення щодо мого звільнення зі служи приймалось суб’єктом владних повноважень - органом державної влади в розумінні п.п. 7, 15 ст. 3 КАС України, я вважаю, що цей позов підлягає розгляду в Рівненському окружному адміністративному суді на підставі п. 2 ч. 1 ст. 17, ч. 2 ст. 18 КАС України.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 6, 17, 18, 104-106 КАС України, -

П Р О Ш У   С УД :

  1. Визнати наказ начальника УМВС України в Рівненській області № 78 о/с від 27 травня 2008 року про звільнення Гордійчука Сергія Борисовича з органів внутрішніх справ згідно з п.п. «є» п. 63 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України, - неправомірним.
  2. Зобов’язати начальника Управління міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області поновити Гордійчука Сергія Борисовича на служб в органах внутрішніх справі, на посаді інспектора 1-го взводу ДПС Рівненської роти ДПС для ОДДЗ УДАІ УМВС України в Рівненській області.
  3. Зобов'язати начальника Управління міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області виплатити Гордійчуку Сергію Борисовичу грошове та речове забезпечення за встановленими нормами за весь час вимушеного прогулу.

ДОДАТОК:

  1. Копія цього позову, на 2-х арк.;
  2. Копія наказу № № 78 о/с від 27.05.2008 р, в 2-х екз., на 2-х арк.;
  3. Копія висновку від 18.04.2008 р., в 2-х екз., на 10 арк.
  4. Копія повідомлення № 35/11-2580 від 02.09.2008 р., в 2-х екз., на 2-х арк.;
  5. Квитанція про сплату судового збору на 1 арк.

 

 

12 січня 2009 року                                                                                                С.Б. Г ордійчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

* Всі процесуальні документи, розміщені на цих сторінках сайту, були створені юристами та використані в конкретних цивільних, господарських, адміністративних та інших справах. Персональні дані клієнтів та інших осіб, яких стосуються ці документи, були змінені, або видалені з тексту, з метою нерозголошення адвокатської/юридичної таємниці. Бідь-які співпадання чи утотожнення з конкретними особами носять випадковий характер і не можуть бути розцінені як поширення інформації щодо цих осіб.