В РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД

Позивач: Петрук Ольга Петрівна,
проживаюча за адресою:
33013, м. Рівне, вул. Гагаріна, 22, кв. 22,
тел./моб. +380000000000000

Відповідач: Горік Наталія Богданівна,
зареєстрована за адресою:
33000, м. Рівне, вул. Бузька, 22/22

Ціна позову: 8 000 грн. 00 коп.

П О З О В Н А     З А Я В А
 про захист прав споживача, розірвання договору та стягнення коштів, стягнення моральної шкоди

9       серпня 2012 року я звернулась в магазин «Таврійські меблі» за адресою: м. Рівне, вул. Бузька, 22/22, з метою придбання шафи для спальної кімнати. Власником даного магазину є фізична особа-підприємець Г орік Наталія Богданівна.

20   серпня 2012 року я уклала договір купівлі-продажу комплекту розпашних шаф Р-1 «Скай» з фасадом загальною вартістю 7900 грн., сплатила задаток в сумі 500 грн. і 12.09.2012 року мені до дому доставили частину замовлених мною меблів, встановили в спальні працівники відповідача, всього вартістю 6000 грн., про що мені було видано чек на цю суму (оригінал та копія додаються). З пояснень працівників відповідача з’ясувалось, що всі комплектуючі не вмістились в машину, тому їх довезуть та встановлять мені пізніше. Так мені встановили лише: 3 шафи (Ш-1), одну кутову (Ш.У.) з наборної системи розпашних шаф Р- 1, а не привезли одну шафу Ш-1.

Наступного дня, при денному світлі, я роздивилась встановлені мені меблі і зрозуміла, що вони - абсолютно не те, що я хотіла замовити - колір фасаду не підходить до інтер’єру, кожні дверки обрамлені в алюмінієвий профіль, краї гострі, зовсім не для спальні, хоча на малюнку в каталозі такого не було і ніхто мене не повідомив, що буде присутній метал.

13.09.2012   р. я звернулась до працівників відповідача в магазин «Таврійські меблі» в порядку ст. 9 Закону України «Про захист прав споживачів» і, так як в них відсутні необхідні мені меблі з наявного асортименту, попросила повернути мені сплачені мною кошти та забрати вже поставлені меблі, тобто, розірвати договір купівлі-продажу. Протягом кількох днів зустрічалась та зв’язувалась з менеджерами магазину, які намагались вирішити мою проблему, однак жодної аргументованої відповіді від них я не отримала.

18   вересня 2012 р., бачачи безперспективність усних розмов з персоналом, я написала письмового листа (копія додається до цієї заяви) на ім’я продавця - приватного підприємця Горік Н.Б. на адресу магазину «Таврійські меблі» (33000, м. Рівне, вул. Бузька, 22/22), з проханням вирішити мою проблему, як того передбачає ст. 9 Закону України «Про захист прав споживачів» і 03 жовтня 2012 року нарочним отримала повідомлення від Горік Н.Б. (без номеру та дати) про відмову в задоволенні моєї заяви , відмову сплатити мені кошти та прийняти поставлений товар з надуманих підстав (оригінал та копія повідомлення додаються).

Згідно зі ст. 707 ЦК України, покупець має право протягом чотирнадцяти днів з моменту продажу йому непродовольчого товару належної якості, обміняти його на аналогічний товар, а якщо у продавця немає необхідного для обміну товару, продавець має право повернути придбаний товар продавцеві та одержати сплачену за нього суму. Таке ж право покупця (споживача) на обмін товару належної якості, а в разі відсутності аналогічного товару для обміну, який влаштовує покупця, - на розірвання договору та одержання назад грошей, сплачених за товар, передбачено і ст. 9 Закону України «Про захист прав споживачів».

Тому я вважаю, що відмова приватного підприємця Горік Н.Б. в задоволенні моїх законних вимог про розірвання договору та повернення мені сплачених коштів грубо порушує мої права як споживача, передбачені ст.ст. 4, п 2 ст. 9 Закону України «Про захист прав споживачів», що підлягають судовому захисту і я бажаю розірвати договір купівлі- продажу комплекту розпашних шаф Р-1 «Скай» з фасадом від 21.08.2012 року, укладений з Горік Н.Б. та стягнути з неї сплачені мною кошти в сумі 6000 грн. 00 коп.

Окрім того, внаслідок порушення моїх прав протиправною поведінкою відповідача, мені було завдано моральної шкоди, яка полягає в тривалому невиконанні відповідачем моїх законних претензій по відшкодуванню його вартості, що призвело до необхідності відстоювати свою правоту в суді, звертатись в правоохоронні органи (Управління у справах захисту прав споживачів), а відповідно, і до душевних страждань через неможливість належним чином користуватись придбаним майном (яким не використовувалось мною і не експлуатувалось за призначенням, оскільки я не можу цього робити до задовОльгня моїх претензій як споживача). Такі душевні страждання відповідно до ст. 23 ЦК України також підлягають відшкодуванню відповідачем, а, враховуючи їх тривалість та вперте невизнання відповідачем моїх прав як споживача і надалі, невиконання вимог законодавства по відновленню моїх прав, я вважаю, що розмір грошового відшкодування завданої мені моральної шкоди повинен становити 2000 (дві тисячі) гривень 00 коп.

Згідно з ч. 1 ст. 22 Закону України «Про захист прав споживачів», захист прав споживачів здійснюється судом, споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов’язані з порушенням їх прав.

Враховуючи вищевикладене, на підставі ст.ст. 23, 707 ЦК України, ст.ст. 4, 9, 22, 23, керуючись ст. 3, 118 - 120 ЦПК України, -

 

П Р О Ш У      С У Д :

 1. Розірвати договір купівлі-продажу комплекту розпашних шаф Р-1 «Скай» з фасадом, вартістю 7900 гривень, укладений 21.08.2012 р. між Петрук Ольгою Петрівною та фізичною особою-підприємцем Горік Наталією Богданівною.
 2. Стягнути з Горік Наталії Богданівни на користь Петрук Ольги Петрівни 6000 (шість тисяч) гривень 00 коп. сплаченої за товар суми.
 3. Стягнути з Горік Наталії Богданівни на користь Петрук Ольги Петрівни 2000 (дві тисячі) гривень 00 коп. завданої моральної шкоди.
 4. Судові витрати покласти на Горік Наталію Богданівну.

ДОДАТОК:

 1. Копія цієї позовної заяви, на 2-х арк.;
 2. Оригінал товарного чеку від 12.09.2012 р., на 1 арк.;
 3. Копія товарного чеку від 12.09.2012 р., на 1 арк.;
 4. Копія заяви Петрук О.П. від 19.09.2012 р., в 2-х екз., на 2-х арк.;
 5. Оригінал повідомлення Горік Н.Б. б/н, б/д, на 1 арк.;
 6. Копії поштових повідомлень про вручення, в 2-х екз., на 2-х арк.;
 7. Копія повідомлення Горік Н.Б. б/н, б/д, на 1 арк.

 

22  жовтня 2012 р.                                                                                                             О.П. Петрук

Коментарі  

 
+1 #1 захист прав споживачаНаталія 25.04.2014, 11:09
Шановні правознавці, доброго дня!Випадок з Петрук О.П. мене зацікавив, так як в мене дуже схожа ситуація на сьогодні. Проблема виникає з відшкодуванням моральної шкоди. А чи суд задовольнив позов Петрук О.П. в частині відшкодування завданої моральної шкоди? З повагою, Наталія
Цитата | Скарга
 
 
0 #2 Захист прав.Микола Луцюк 25.04.2014, 11:14
Цитую Наталія:
Шановні правознавці, доброго дня!Випадок з Петрук О.П. мене зацікавив, так як в мене дуже схожа ситуація на сьогодні. Проблема виникає з відшкодуванням моральної шкоди. А чи суд задовольнив позов Петрук О.П. в частині відшкодування завданої моральної шкоди? З повагою, Наталія


Так. Суд задовільнив позов. Але в частині моральної шкоди - лише 1000 грн.
Апеляціний суд рішення суду першої інстанції залишив без змін.
Наскільки мені відомо, гроші отримані позивачем.
Цитата | Скарга
 
 
0 #3 Захист прав споживачаЄвгенія 15.01.2016, 17:09
Добрий день. В мене виникла схожа проблема. На момент підписання договору купівлі-продажу меблів продавець був зареєстрований підприємцем, через два місяці припинив свою діяльність, умови договору виконав частково. Чи можна до нього застосовувати норми ЗУ «Про захист прав споживачів», так як на даний момент він не є підприємцем?
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

* Всі процесуальні документи, розміщені на цих сторінках сайту, були створені юристами та використані в конкретних цивільних, господарських, адміністративних та інших справах. Персональні дані клієнтів та інших осіб, яких стосуються ці документи, були змінені, або видалені з тексту, з метою нерозголошення адвокатської/юридичної таємниці. Бідь-які співпадання чи утотожнення з конкретними особами носять випадковий характер і не можуть бути розцінені як поширення інформації щодо цих осіб.