В ЗДОЛБУНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Заявник: Стопа Марія Семенівна,
яка проживає за адресою:
с. Богдашів Здолбунівського району Рівненської області, вул. Зелена, 27

 

Заінтересована особа: Здолбунівська районна державна нотаріальна контора,
35700, м. Здолбунів Рівненської області, вул. Пушкіна, 44

 

ЗАЯВА

про встановлення фактів, що мають юридичне значення

 

28 жовтня 2006 року помер мій брат Назарчук Анатолій Семенович, який проживав в с. Богдашів Здолбунівського району Рівненської області.

На день смерті Назарчука А.С. залишилось спадкове майно, яке складається з житлового будинку з господарськими будівлями, який знаходиться в с. Богдашів Здолбунівського району Рівненської області, вул. Садова, 6, та право на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у власності колективного сільськогосподарського підприємства ім. І.Я. Франка розміром1,79 га, яке належало Назарчуку А.С. на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серії РВ № 001111 виданому Здолбунівською районною державною адміністрацією 25 квітня 1996 р. та зареєстрованому у книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) 05 серпня 1996 року за № 1.

21 березня 1995 року Назарчук А.С. склав заповіт, за яким заповів все своє майно сестрі Стопі Марії Семенівні, тобто мені. Даний заповіт нотаріально посвідчений секретарем виконавчого комітету Богдашівської сільської ради Здолбунівського району Рівненської області 21 березня 1995 р. На час смерті спадкодавця заповіт не змінений та не скасований.

16 лютого 2007 року я подала в Здолбунівську районну державну нотаріальну контору заяву про прийняття спадщини.

З моменту смерті Назарчука А.С. пройшло понад шість місяців, але я не можу отримати в Здолбунівській районній державній нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину, оскільки в заповіті та сертифікаті на право на земельну частку (пай) прізвище Назарчука Анатолія Семеновича помилково вказано як «Назарук Анатолій Семенович». Тобто прізвище брата у даних документах не збігається з прізвищем, зазначеним у його свідоцтві про народження та свідоцтві про смерть. 

Причиною вказаних розбіжностей в документах брата є, на мою думку, помилка, яка була допущена в його свідоцтві про народження, зокрема його батьками зазначені Назарчук Семен Васильович та Назарчук Анна Євхімовна. В моєму свідоцтві про народження (запис поновлений) батьком зазначений Назарук Семен Васильович. У посвідці про народження нашої сестри Іванової (Назарук) Раїси Семенівни батьками вказані Назарук Семен Васильович та Назарук Анна Євхімовна. 

Таким чином, для оформлення спадщини після смерті брата Назарчука Анатолія Семеновича мені необхідно встановити наступні факти, що мають юридичне значення:

 1) факт складання заповіту на моє ім’я, посвідченого 21 березня 1995 року секретарем виконавчого комітету Богдашівської сільської ради Здолбунівського району Рівненської області Назарчуком Анатолієм Семеновичом;

2) факт належності Назарчуку Анатолію Семеновичу сертифікату на право на земельну частку (пай) серії РВ № 001111 виданому Здолбунівською районною державною адміністрацією 25 квітня 1996 р. та зареєстрованому у книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) 05 серпня 1996 року за № 1;

3) факт, що я є рідною сестрою Назарчука Анатолія Семеновича. 

Доказами, які підтверджують дані факти, є:

1. Відповідність (збігання) імені та по-батькові  наших батьків Назарука (Назарчука) Семена Васильовича та Назарук (Назарчук) Анни Євхімовни в свідоцтвах про народження Назарчука Анатолія Семеновича, Назарук Марії Семенівни та Назарук Раїси Семенівни.

2. Відповідність (збігання) імені та по-батькові Назарчука Анатолія Семеновича в свідоцтві про народження, свідоцтві про смерть, виписці з погосподарської книги, довідці з місця проживання, з ім’ям та по-батькові Назарука Анатолія Семеновича в заповіті, сертифікаті на право на земельну частку (пай), посвідченні тракториста-машиніста третього класу, свідоцтві про восьмирічну освіту.

3. Відповідність (збігання) року народження Назарчука Анатолія Семеновича в свідоцтві про народження, свідоцтві про смерть, довідці з місця проживання, з роком народження Назарука Анатолія Семеновича в заповіті, свідоцтві про восьмирічну освіту.

4. Знаходження всіх перерахованих документів у мене.

5. Зазначення в заповіті Назарука Анатолія Семеновича, що все майно він заповідає своїй сестрі Стопі Марії Семенівні (тобто зазначення мого теперішнього прізвища).

Крім того, дані факти в судовому засіданні можуть підтвердити свідки Іванова Раїса Семенівна, Петров Зіновій Тарасович, Сидорова Клавдія Захарівна.

 

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 235, 256-258 ЦПК України, –

 

П Р О Ш У   С У Д  :

 

1. Встановити факт складання Назарчуком Анатолієм Семеновичом, який помер 28 жовтня 2006 року, заповіту, посвідченого 21 березня 1995 року секретарем виконавчого комітету Богдашівської сільської ради Здолбунівського району Рівненської області, в якому заповідачем зазначений Назарук Анатолій Семенович.

2. Встановити факт належності Назарчуку Анатолію Семеновичу, який помер 28 жовтня 2006 року, сертифікату на право на земельну частку (пай) серії РВ № 001111 виданого на ім’я Назарука Анатолія Семеновича Здолбунівською районною державною адміністрацією 25 квітня 1996 р. та зареєстрованого у книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) 05 серпня 1996 року за № 1.

3. Встановити факт, що Стопа Марія Семенівна є рідною сестрою Назарчука Анатолія Семеновича, який помер 28 жовтня 2006 року.


Додаток: копія цієї заяви, 2 копії свідоцтва про смерть Назарчука А.С., 2 копії заповіту, 2 копії сертифікату про право на земельну частку (пай), 2 копії виписки з погосподарської книги, 2 копії довідки № 129 від 19.02.2007 р., 2 копії свідоцтва про народження Назарчука А.С., 2 копії свідоцтва про народження Назарук М.С., 2 копії свідоцтва про одруження Стопа М.С., 2 копії посвідки про народження Назарук Р.С., 2 копії витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі, 2 копії посвідчення Назарука А.С., квитанція про сплату судового збору.

 

 

21 січня 2010 р.                                                                                       М.С. Стопа

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

* Всі процесуальні документи, розміщені на цих сторінках сайту, були створені юристами та використані в конкретних цивільних, господарських, адміністративних та інших справах. Персональні дані клієнтів та інших осіб, яких стосуються ці документи, були змінені, або видалені з тексту, з метою нерозголошення адвокатської/юридичної таємниці. Бідь-які співпадання чи утотожнення з конкретними особами носять випадковий характер і не можуть бути розцінені як поширення інформації щодо цих осіб.