В Рівненський міський суд

 

Позивачі:       Прус Євгенія Трифоніївна,

проживаюча за адресою:

м. Рівне, вул. Чорна, 222, кв. 2

 

Прус Іван Михайлович,

проживаючий за адресою:

м. Рівне, вул. Чорна, 222, кв. 2

 

Відповідач:    Гонтаров Руслан Вікторович,
проживаючий за адресою:

м. Рівне, вул. Чорна, 222, кв. 2

 

в кримінальній справі про обвинувачення Гонтарова Р.В. за ч. 2 ст. 286 КК України

 

 

п о з о в н а      з а я в а

про стягнення матеріальної та моральної шкоди, завданої злочином

 

2 листопада 2011 року, приблизно о 23-ій годині 40 хвилин, Гонтаров Руслан Вікторович, 02.12.1992 р.н., керуючи автомобілем «Renault», реєстраційний номер ВК 1111 АІ, рухаючись по проїзній частині вул. Чорної в м. Рівне, зі сторони вул. Петрова в напрямку вул. Островського, поблизу перехрестя вул. Чорної та вул. Островського, виїхав за межі проїзджої частини, де допустив наїзд на придорожнє дерево з наступним перекиданням автомобіля.

Внаслідок даної дорожньо-транспортної пригоди Іллюк Олена Петрівна, 20.02.1993 р.н., яка була дочкою Прус Євгенії Трифоніївни та сестрою Прус Іваня Михайловича, померла в Рівненській Центральній міській лікарні, а інші учасники ДТП отримали тілесні ушкодження.

В ході досудового слідства в кримінальній справі про обвинувачення Гонтарова Р.В. за ч. 2 ст. 286 КК України, я, Прус Є.Т. і Прус І.М. були визнані потерпілими від злочину.

Внаслідок протиправних дій Гонтарова Р.В., що спричинили смерть Іллюк Олени Петрівни, нам, Прус Є.Т. і Прусу І.М., було заподіяно значну матеріальну шкоду, яка полягає, зокрема, понесених витратах на поховання Іллюк О.П., оплату та організацію жалобних обідів, всього на суму 8418,45 грн., які були понесені Прус Є.Т. – в розмірі 5408,98 грн., Прус І.М. – в розмірі 3009,47 грн. (витратні документи та їхні копії додаються до цього позову).

Крім того, смертю Іллюк О.П. нам, як позивачам, заподіяно значну моральну шкоду, яка полягає у втраті близької людини, моральних та фізичних стражданнях внаслідок цього, що призвело до порушення особистих життєвих та соціальних зв’язків, і змушує до здійснення додаткових зусиль по організації свого особистого життя. Ми втратили дочку та сестру і ніхто не може її замінити. Ніщо не може повернути нам колишню впевненість в подальшій безпеці та цілісності нашої. Внаслідок такого психологічного розладу нам завдано суттєвих психологічних страждань, що призвело до неможливості нормально, без страху, жити та спілкуватись з сусідами, близькими, оточуючими людьми.

Гонтаровим Р.В. не було вчинено жодних дій по хоча б частковій компенсації нам, як сім’ї загиблої Іллюк О.П., завданих моральних страждань чи відшкодування матеріальних витрат поховання, тому ми оцінюємо завдану моральну шкоду в сумі:

– 100000 гривень – для Прус Євгенії Трифоніївни;

– 50000 гривень – для Прус Іваня Михайловича.

Відшкодування винним Гонтаровим Р.В. моральної шкоди в зазначених нами розмірах ми вважаємо розумним та достатнім для відновлення справедливості.

 

Враховуючи вищенаведене, відповідно до ст.ст. 28, 29 КПК України, на підставі ст. ст. 1166, 1167, 1168, 1177 ЦК України, –

 

П р о ш у    с у д :

 

1. Прийняти цю позовну заяву до розгляду спільно з кримінальною справою про обвинувачення Гонтарова Руслана Вікторовича за ч. 2 ст. 286 КК України.

2. Визнати Прус Євгенію Трифоніївну та Прус Іваня Михайловича цивільними позивачами в кримінальній справі по обвинуваченню Гонтарова Руслана Вікторовича за ч. 2 ст. 286 КК України, про що винести постанову.

3. Стягнути на користь Прус Євгенії Трифоніївни з Гонтарова Руслана Вікторовича матеріальну шкоду, завдану злочином, в розмірі 5408 грн. 98 коп.

4. Стягнути на користь Прус Євгенії Трифоніївни з Гонтарова Руслана Вікторовича моральну шкоду, завдану злочином, в розмірі 100000грн. 00 коп.

5. Стягнути на користь Прус Іваня Михайловича з Гонтарова Руслана Вікторовича матеріальну шкоду, завдану злочином, в розмірі 3009 грн. 47 коп.

6. Стягнути на користь Прус Іваня Михайловича з Гонтарова Руслана Вікторовича моральну шкоду, завдану злочином, в розмірі 50000грн. 00 коп.

 

 

 

Додаток:     1. Копія цієї позовної заяви, в 2-х екз., на 4-х арк.;

                        2. Витратні документи на 26 арк.;

                        3. Копії витратних документів в 2-х екз., на 52 арк.

 

 

 

 

 

20 березня 2012 р.                                                                                                      Є.Т. Прус

 

 

 

20 березня 2012 р.                                                                                                      І.М. Прус

Додати коментар


Захисний код
Оновити

* Всі процесуальні документи, розміщені на цих сторінках сайту, були створені юристами та використані в конкретних цивільних, господарських, адміністративних та інших справах. Персональні дані клієнтів та інших осіб, яких стосуються ці документи, були змінені, або видалені з тексту, з метою нерозголошення адвокатської/юридичної таємниці. Бідь-які співпадання чи утотожнення з конкретними особами носять випадковий характер і не можуть бути розцінені як поширення інформації щодо цих осіб.