В рівненський міський суд

 

Позивачі:       Грегорець Юрій Ігорович,
проживаючий за адресою:

м. Рівне, вул. Є. Іванця, 22, кв. 22

 

Гарна Юлія Юріївна,

Проживаюча за адресою:

м. Рівне, вул. Є. Іванця, 22, кв. 22

 

Відповідач:     Петровський Андрій Анатолійович,
проживаючий за адресою:

м. Рівне, вул. А. Мельника, 22, кв. 222

 

п о з о в н а     з а я в а

про стягнення матеріальної та моральної шкоди, завданої злочином та ушкодженням здоров’я

 

22 серпня 2008 року, приблизно о 22 год. 00 хв., Петровський Андрій Анатолійович, керуючи легковим автомобілем «Ауді 80», д.н. 22222РВ, рухаючись по під’їзній дорозі до дачного масиву Нова Українка Рівненського району Рівненської області зі сторони автодороги Рівне-Тучин у напрямку дачного масиву, раптово виїхав на смугу зустрічного руху, де допустив зіткненням з мопедом «VIPER EX 50F», яким керував Грегорець Юрій Ігорович та на якому їхала пасажиром Гарна Юлія Юріївна.

Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди:

– Грегорець Юрій Ігорович отримав тілесні ушкодження у вигляді відкритого перелому обох кісточок лівої гомілки у нижній третині зі зміщенням уламків та лікувався стаціонарно в травматологічному відділенні ЦМЛ м. Рівне з 16.08,2008 року по 01.09.2008 року а в подальшому перебуває на амбулаторному лікуванні.;

– Гарна Юлія Юріївна отримала тілесні ушкодження у вигляді перелому кісток лівої гомілки у нижній третині зі зміщенням та лікувалась стаціонарно в травматологічному відділенні ЦМЛ м. Рівне з 16.08,2008 року по 01.09.2008 року, а в подальшому перебуває на амбулаторному лікуванні.

Причиною вказаної дорожньо-транспортної пригоди та заподіяння Грегорцю Ю.І. і Гарній Ю.Ю. тілесних ушкоджень стало грубе порушення Петровським А.А. п.п. 10.1, 11.2, 11.3. та 1.2, 1.4, 1.5, 2.3., 12.1 Правил дорожнього руху.

27 серпня 2008 року відносно Петровського А.А. ст. слідчим СУ УМВС України в Рівненській області Мачутою Р.В. була порушена кримінальна справа, яка на даний час знаходиться в Рівненському районному суді про обвинувачення Петровського А.А. у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.

Внаслідок скоєння злочину Петровським А.А., Грегорцю Ю.І. та Гарній Ю.Ю. була завдана значна матеріальна шкода, що полягає в пошкодженні особистого майна, зокрема, мопеду «VIPER EX 50F», який належав Грегорцю Ю.І. на праві приватної власності та прийшов в повну технічну непридатність після зіткненням з автомобілем, вартість якого становить 5400 грн. 00 коп., а також понесених витрат на лікування Грегорцем Ю.І. в сумі 1003 грн. 75 коп., Гарною Ю.Ю. в сумі 1546 грн. 75 коп. Всі підтверджуючі документи понесених позивачами матеріальних збитків додаються до даної позовної заяви в копіях і будуть надані суду в ході судового розгляду справи.

Крім того, фізична особа, яка завдала шкоди ушкодженням здоров’я фізичній особі, зобов’язана відшкодувати потерпілому заробіток (дохід), втрачений ним внаслідок втрати чи зменшення професійної чи загальної працездатності, а також відшкодувати додаткові витрати. Відповідно до ч. 2 ст. 1195 ЦК України, в разі ушкодженням здоров’я фізичної особи, яка в момент завдання шкоди не працювала, розмір відшкодування визначається, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати.

На момент спричинення ушкодження здоров’я Грегорець Ю.І. та Гарна Ю.Ю. не працювали.

Після ДТП і по даний час позивачі постійно знаходяться на стаціонарному та амбулаторному лікуванні. Тому лікування та наступна реабілітація позивачів потребуватимуть значного часу та коштів, а тому така втрата загальної працездатності повинна бути відшкодована відповідачем в повному обсязі.

Відповідач Петровський А.А. є заможною людиною, займається приватним підприємництвом, має у приватній власності нерухомість – квартиру № 222 в будинку № 22 по вул. А. Мельника в м. Рівне, а також в спільній частковій власності ¼ квартири № 22 в будинку № 22 по вул. С. Бандери в м. Рівне, рухоме майно тощо.

Виходячи зі змісту ч. 1 ст. 1202 ЦК України, відшкодування шкоди, завданої ушкодженням здоров’я з урахуванням матеріального становища фізичної особи, яка завдала шкоди, сума відшкодування може бути виплачена одноразово, але не більш як за три роки наперед.

На момент заподіяння позивачам тілесних ушкоджень Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (ст. 59) встановлено розмір мінімальної заробітної плати – 525 гривень. Тому позивачі вважають, що розмір матеріальної шкоди, завданої внаслідок ушкодження їхнього здоров’я та втрати працездатності повинен бути відшкодований Петровським А.А. в сумі по 18900 гривень 00 коп. кожному.

Таким чином, загальний розмір завданої матеріальної шкоди, з врахуванням понесених збитків, витрат на лікування та шкоди, завданої ушкодженням здоров’я та втратою працездатності, становить Грегорцю Ю.І. – 25303 грн. 75 коп., Гарній Ю.Ю. – 20446 грн. 75 коп.

Також, внаслідок заподіяних мені тілесних ушкоджень, позивачі перенесли значні моральні та фізичні страждання, що виразились в значних болях як під час заподіяння тілесних ушкоджень, так і в подальшому, при лікуванні. На даний час в нас також постійно з'являються болі, як наслідок перенесених травм. Моральна шкода полягає також в тривалому лікуванні та нездатності повноцінно продовжувати свою життєву діяльність, порушенні звичайних життєвих зв'язків та життєвого устрою, необхідності тривалої реабілітації.

Петровським А.А. не було вчинено жодних дій по хоча б частковій компенсації потерпілим завданих страждань чи відшкодування матеріальних витрат, тому позивачі оцінюють завдану їм моральну шкоду в сумі по 50000 гривень кожному, вважаючи таку грошову компенсацію моральної шкоди розумною та достатньою для відновлення життєдіяльності та справедливості.

Так як протягом тривалого часу Петровський А.А. уникає зустрічі з позивачами, а також має можливість відчужити належне йому майно на користь інших осіб, чим уникнути цивільно-правової відповідальності за ушкодження їхнього здоров’я, позивачі вважають за доцільне в порядку забезпечення позову накласти арешт на майно Петровського А.А. на загальну суму 145750 грн. 50 коп., та заборонити відчуження квартири № 222 в будинку № 22 по вул. А. Мельника в м. Рівне до вирішення спору по суті.

Також, з метою дослідження наявних доказів по факту вчинення дорожньо-транспортної пригоди, ступеню тілесних ушкоджень та причинно-наслідкового зв’язку між діями Петровського А.А. та заподіянням шкоди, вважаємо за доцільне витребувати з Рівненського районного суду матеріали кримінальної справи про обвинувачення Петровського А.А. за ч. 1 ст. 286 КК України для дослідження в ході судового розгляду справи.

 

Враховуючи викладене, керуючись, на підставі ст. ст. 1166, 1167, 1195, 1202 ЦК України, керуючись ст.ст. 118-120, 137, 152 ЦПК України, –

 

П р о ш у     с у д :

 

1. Стягнути користь Грегорця Юрія Ігоровича з Петровського Андрія Анатолійовича матеріальну шкоду, завдану злочином та ушкодженням здоров’я, в розмірі 25303 гривень 75 копійок.

2. Стягнути користь Гарної Юлії Юріївни з Петровського Андрія Анатолійовича матеріальну шкоду, завдану злочином та ушкодженням здоров’я, в розмірі 20446 гривень 75 копійок.

3. Стягнути користь Грегорця Юрія Ігоровича з Петровського Андрія Анатолійовича моральну шкоду, завдану злочином та ушкодженням здоров’я, в розмірі 50000 гривень 00 копійок.

4. Стягнути користь Гарної Юлії Юріївни з Петровського Андрія Анатолійовича моральну шкоду, завдану злочином та ушкодженням здоров’я, в розмірі 50000 гривень 00 копійок.

5. З метою забезпечення позову накласти арешт на все майно та грошові кошти, що належать Петровському Андрію Анатолійовичу і знаходяться в нього або в інших осіб, на суму 145750 гривень 50 коп., виконання чого доручити відділу ДВС в м. Рівне, та заборонити відчуження квартири № 222 в будинку № 22 по вул. А. Мельника в м. Рівне, яка належить Петровському А.А. на праві приватної власності, виконання чого доручити Першій державній нотаріальній конторі в м. Рівне.

6. Витребувати з Рівненського районного суду для дослідження в судовому засіданні кримінальну справу про обвинувачення Петровського А.А, за ч. 1 ст. 286 КК України.

 

 

Додаток:     1. Копія цієї заяви, на 3-х арк.;

                        2. Копія епікризу № 14811, в 2-х екз., на 2-х арк.;

                        3 Копія епікризу № 14812 в 2-х екз., на 2-х арк.;

                        4. Копії накладних та чеків, в 2-х екз., на 30-ти арк.;

 

 

 

 

 

Позивачі:

 

 

13 лютого 2009                                                                                                               Ю.І. Грегорець

 

 

13 лютого 2009                                                                                                                 Ю.Ю. Гарна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

* Всі процесуальні документи, розміщені на цих сторінках сайту, були створені юристами та використані в конкретних цивільних, господарських, адміністративних та інших справах. Персональні дані клієнтів та інших осіб, яких стосуються ці документи, були змінені, або видалені з тексту, з метою нерозголошення адвокатської/юридичної таємниці. Бідь-які співпадання чи утотожнення з конкретними особами носять випадковий характер і не можуть бути розцінені як поширення інформації щодо цих осіб.