В РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД
33028, м. Рівне вул. Шкільна, 1.

Позивач:    Лесь Ірина Іванівна
яка проживає за адресою:
м. Рівне, вул. Фещука, 20, кв. 5


Відповідач:    Лесь  Володимир Ігорович
який проживає за адресою:
м. Рівне, вул. Свободи, 23, кв. 90П О ЗО В Н А    З А Я В А
про відшкодування матеріальної та моральної (немайнової) шкоди, завданої вчиненням кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 121 КК України

 

12 листопада 2015 року близько 18 годин 10 хвилин Лесь В. І. (Відповідач), перебуваючи на сходинковому майданчику 4 поверху 1 під’їзду будинку № 20, що по   вул. Фещука в м. Рівне, під час конфлікту зі мною, Лесь І. І. ( Позивач), що виник на ґрунті особистих відносин, пов’язаних з розлученням, умисно наніс мені не менше одного удару ножем в область спини, в результаті чого заподіяв мені тілесні ушкодження у вигляді проникаючого ножового поранення грудної клітки справа, правобічного гемотораксу, наскрізного пошкодження нижньої долі правої легені, яке згідно з повідомленням про підозру у вчиненні кримінального правопорушення від 15.11.2015 р.,  відноситься до тяжкого тілесного ушкодження, тобто умисного тілесного ушкодження, небезпечного для життя в момент заподіяння.
За цим фактом до ЄРДР було внесено відомості по кримінальному провадженню № 12015180670090849 від 14.11.2015 року за підозрою Леся Володимира Ігоровича  у вчинені кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 121 КК України, в якому мене визнано потерпілою.
Завдані мені тілесні ушкодження спричинили собою необхідність відновлення стану здоров’я. Під час лікування мною було витрачено: на придбання ліків та лікарських засобів –11420 (одинадцять тисяч чотириста двадцять) гривень 80 коп.
Окрім матеріальної шкоди, мені було завдано і моральну шкоду неправомірними діями відповідача, Леся В. І., оскільки після цього я почала відчувати хронічне недосипання, постійно боялась зустрітись поглядом із сусідами та подругами, оскільки відчувала образу та сором через побиття, мене переслідувало відчуття тривоги, що спричиняло душевний неспокій, стрес, відраза та боязнь до всіх осіб чоловічої статі. Всі ці фактори не дозволяють мені продовжувати жити нормальним життям.
У п. 9 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 4 "Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди", зазначено, що розмір відшкодування моральної (немайнової) шкоди суд визначає залежно від характеру та обсягу страждань (фізичних, душевних, психічних тощо), яких  зазнав  позивач,  характеру немайнових втрат (їх тривалості, можливості відновлення тощо) та з урахуванням інших обставин.
Враховуючи характер та обсяг завданих мені моральних страждань, вважаю розумним і справедливим  визначити розмір відшкодування завданої мені моральної шкоди у 110000 (сто десять тисяч) гривень.
Ст.1167 ЦК України передбачає, що моральна шкода, завдана фізичній особі неправомірними діями, відшкодовується особою, яка її завдала за наявності її вини.
В ході досудового розслідування в кримінальному провадженні по завданню мені тяжкого тілесного ушкодження, Лесь В. І., як підозрюваний, свою вину у вчиненому щодо мене злочині визнав повністю.  
Відповідно до ч. 17-1 Пленуму ВСУ «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди», потерпілий,  тобто особа,  якій злочином заподіяно моральну шкоду (внаслідок посягання на здоров'я,  честь, гідність, знищення   майна,  позбавлення годувальника тощо),  має  право пред'явити позов про її відшкодування у кримінальному процесі  або в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до ч.1 ст.22 ЦК України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. До збитків, ч.2 п.1 вказаної статті відносить витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного  права.
Ч.1, ч.2 ст.23 ЦК України передбачено, що особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.
Відповідно до ч. 3 Пленуму ВСУ «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди», моральна шкода полягає у приниженні честі, гідності, престижу або ділової репутації, моральних переживаннях у зв'язку з ушкодженням здоров'я, у порушенні права власності (в тому числі інтелектуальної), прав, наданих споживачам, інших цивільних прав, у зв'язку з незаконним перебуванням під слідством і судом, у порушенні нормальних життєвих зв’язків через неможливість продовження активного громадського життя, порушенні стосунків з оточуючими людьми, при настанні інших негативних наслідків.
Ч. 3 ст.23 ЦК України передбачено відшкодування моральної шкоди грішми.
Згідно із ч. 1 ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Згідно із ч. 1 ст. 1195 ЦК України, фізична або юридична особа, яка завдала шкоди каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я фізичній особі, зобов'язана відшкодувати потерпілому заробіток (дохід), втрачений ним внаслідок втрати чи зменшення професійної або загальної працездатності, а також відшкодувати додаткові витрати, викликані необхідністю посиленого харчування, санаторно-курортного лікування, придбання ліків, протезування, стороннього догляду тощо.

Враховуючи, що неправомірними діями відповідача мені завдано матеріальну та моральну шкоду, за наявності його вини у завданні такої шкоди, керуючись ст. ст. 22, 23, 1166, 1167, 1168, 1195 ЦК України, ст.ст. 127, 128, КПК України, ст.ст. 3, 4, 10, 11, 14, ЦПК України,П Р О Ш У   С У Д:

1.    Стягнути з Леся Володимира Ігоровича на мою користь 11420 (одинадцять тисяч чотириста двадцять) гривень 80 коп. матеріальної шкоди.
2.    Стягнути з Яремчука Володимира Ігоровича на мою користь відшкодування моральної шкоди у сумі 110000 (сто десять тисяч) гривень.


Додатки:

1.    Копії чеків, в 2-х екз., на 8-х арк.;
2.    Копія цієї позовної заяви з додатками, в 2-х екз.     20  січня 2016 року                                                                                                                                                                                                                                                                          Лесь І. І.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

* Всі процесуальні документи, розміщені на цих сторінках сайту, були створені юристами та використані в конкретних цивільних, господарських, адміністративних та інших справах. Персональні дані клієнтів та інших осіб, яких стосуються ці документи, були змінені, або видалені з тексту, з метою нерозголошення адвокатської/юридичної таємниці. Бідь-які співпадання чи утотожнення з конкретними особами носять випадковий характер і не можуть бути розцінені як поширення інформації щодо цих осіб.