НАЧАЛЬНИКУ РОКИТНІВСЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ ПОЛІЦІЇ САРНЕНСЬКОГО ВІДДІЛУ ПОЛІЦІЇ ГУНП В РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІ
34200, смт. Рокитне, вул. незалежності, 28, Рівненської області

Нікончука Юрія Івановича
34200, Рівненська область, смт. Рокитне,
вул. Блищика, 12, кв.2
тел. +380971259656

З А Я В А
про вчинення кримінальних правопорушень,
передбачених ч. 2 ст. 190, ч.1, ч.3 ст. 358 КК України


27 лютого 2016 року я, Нікончук Юрій Іванович, дізнався про звернення моєї рідної сестри, Грищук Юлії Юріївни з позовною заявою до Рокитнівського районного суду, в якій вона вимагає усунення перешкод в користуванні житловим приміщенням та зняття мене з реєстрації у будинку розташованого в смт. Рокитне по вул. Блищика, 12, кв.2.
Зі змісту позовної заяви та доданих до неї документів мені стало відомо, що Грищук Юлія Юріївна стала власницею квартири по вул. Блищика, 12, кв. 2 в смт. Рокитне, на підставі Договору дарування від 29.08.2014 року, укладеному між нею та моєю матір’ю – Белей Галиною Талимонівною, посвідченому приватним нотаріусом Рокитнівського районного нотаріального округу Джурою Т. Ф. і на підставі цього вона бажає зняти мене з реєстрації по місцю проживання за цією адресою.
Згідно наявної в матеріалах цивільної справи №561/66/16-ц копії Договору дарування від 29.08.2014 р., моя матір, Белейк Галина Талимонівна, 01.08.1940 року народження, нібито подарувала Грищук Ю. Ю. квартиру №2 по вул. Блищика, 12 в смт. Рокитне Рівненської області.
Протягом багатьох років Блищик Ю. Ю. проживає в Полтавській області за адресою: 39221, Полтавська обл., Кобеляцький р-н, смт. Білики, пров. Житевмий, 10. Вона ніколи разом з матір’ю в смт. Рокитне не проживала, за матір’ю не доглядала, лише інколи приїжджала на декілька днів, щоразу по приїзду обіцяючи, що залишиться і буде доглядати за нею, однак нібито не може проживати у квартирі, бо для цього треба «належним чином все оформити».
Мені відомо зі слів родичів, що приїхавши у кінці 2014 року в смт. Рокитне,  Грищук Ю. Ю. возила Белей Г.Т. до нотаріуса та пояснювала, що там треба оформити документи, що дали б їй змогу залишитись і здійснювати догляд за матір’ю.
Однак, як виявилось, вказані дії Грищук Ю. Ю. вчиняла з метою заволодіння її нерухомістю, а саме – квартирою по вул. Блищика, 12, кв.2 в смт. Рокитне та земельною ділянкою, розташованою там же.
Також, зі слів матері та мого вітчима Белея Віктора Павловича, приблизно в той же час наприкінці 2014 року Белей Г.Т. оформила разом з Грищук Ю. Ю. банківську картку на отримання пенсії, яку отримала і передала Грищук Ю. Ю. для зняття коштів, оскільки сама Белей Г.Т. цього не може зробити через хвороби. Після цього Грищук Ю. Ю. поїхала в Полтавську область.
Станом на сьогодні квартира та земельна ділянка переоформлені на Грищук Ю. Ю., пенсійна картка у матері відсутня, пенсію вона не отримує, оскільки всі кошти від її імені знімає Грищук Ю. Ю. Сама ж «обдарована» після укладення вказаного договору більше не приїжджала, здоров’ям матері не цікавилась, доглядом за матір’ю і надалі займаюсь я та моя сім’я.
Фактично, моя матір опинилась у скрутному матеріальному становищі, позбавлена всупереч власним інтересам права власності на нерухоме майно та пенсійних виплат внаслідок впливу на неї обіцянок дочки про догляд, якими вона повірила довіряючи словам близької людини. В будь-який день нова власниця квартири може виселити матір з подарованої нею ж квартири.
На мою думку, умисними діями Грищук Ю. Ю. моїй матері Белей Г.Т. заподіяно значної шкоди - внаслідок зловживання її довірою з боку, всупереч власним інтересам вона втратила право власності на квартиру, оціночною вартістю 199000,00 грн., земельну ділянку та особисті кошти – пенсію.
Відповідно до ч. 2 ст. 190 КК України, заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство), що завдало значної шкоди потерпілому, є кримінальним правопорушенням.
Крім того, при ознайомленні з матеріалами цивільної справи, а саме, з доданою до позову копії договору дарування від 29.08.2014 р. візуально помітно, що підпис навпроти прізвища, ім’я, по батькові дарувальника «Белей Галина Талимонівна» стоїть не Белей Г.Т., а іншої особи, більше схожий на підпис самої обдарованої Грищук Ю. Ю.,  виконаний з подібними характерними рисами, нахилом, розмірністю та виробленістю. В будь-якому випадку, підпис біля прізвища моєї матері був вчинений не нею, а іншою особою і цей підпис відрізняється від підписів, які мати звичайно проставляла.
Оскільки договір дарування є документом, який надає права власності на майно, а вчинення в ньому підпису від імені дарувальника іншою особою є його підробленням, а пізніше – після подачі позову в суд – і використанням підробленого документу, в діях Грищук Ю. Ю.  вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч. 1 та ч. 3 ст. 358 КК України як підроблення офіційного документа, який посвідчується приватним нотаріусом і який надає права (зокрема право власності на квартиру), та його використання (ч.3 ст. 358 КК України).
Приймаючи до уваги те, що для належного з’ясування всіх обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні за цією заявою, а саме встановлення особи, ким саме виконані підписи в договорі дарування та чи виконані вони Белей Г.Т., вважаю доцільним в ході досудового розслідування провести необхідні слідчі дії з підготовки та проведення почеркознавчої експертизи.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 56, 60, 214 КПК України, -

ПРОШУ:

1. Прийняти цю заяву про кримінальне правопорушення за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 190, ч.1, ч.3 ст. 358 КК України.
2. Внести відомості, зазначені у цій заяві, про вчинення гр. Грищук Ю. Ю.  умисних дій, які мають ознаки кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 190, ч.1, ч.3 ст. 358 КК України, до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.
3. Визнати Белей Галину Талимонівну потерпілою від кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 190, ч.1, ч.3 ст. 358 КК України;
4. Надіслати мені документ, що підтверджує прийняття та реєстрацію даної заяви про кримінальне правопорушення згідно п.1 ч.2 ст.60 КПК України.

ДОДАТОК:     1. Копія договору дарування від 29.08.2014р. на 1 арк.;
2. Копія ухвали про відкриття провадження в справі №561/66/16-ц, на 1 арк.04 березня  2016 р.                                                                                                                                                                              Нікончук Ю. І.                                                                                                                                                                                                        

Додати коментар


Захисний код
Оновити

* Всі процесуальні документи, розміщені на цих сторінках сайту, були створені юристами та використані в конкретних цивільних, господарських, адміністративних та інших справах. Персональні дані клієнтів та інших осіб, яких стосуються ці документи, були змінені, або видалені з тексту, з метою нерозголошення адвокатської/юридичної таємниці. Бідь-які співпадання чи утотожнення з конкретними особами носять випадковий характер і не можуть бути розцінені як поширення інформації щодо цих осіб.