Старшому слідчому в ОВС – криміналісту відділу СУ УМВС України в Рівненській області майору міліції
Праховському О. В.

в кримінальному провадженні
№ 12014186780000105
дані щодо якого занесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15лютого 2014 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України.

в інтересах підозрюваного:
Прискіпи Олега Миколайовича


К Л О П О Т А Н Н Я
про призначення судової психофізіологічної експертизи
у кримінальній справі

Мною, адвокатом Красовським П. Л., здійснюється захист прав та представництво інтересів Прискіпи Олега Миколайовича, відносно якого СУ УМВС України в Рівненській області провадиться досудове розслідування в кримінальному провадженні № 12014186780000105, дані щодо якого занесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15лютого 2014 року.
09 червня 2015 року моєму підзахисному Прискіпі О.М. було повідомлено про підозру в умисному вбивстві, а саме у вчиненні злочину передбаченого ч.1 ст. 115 КК України у цьому кримінальному провадженні.
Досудовим розслідуванням встановлено, що умисне протиправне заподіяння смерті гр. Ляшук Н.В. відбулося 15.02.2014 року в період часу з 2 до 2 год.45 хв. В будинку проживання Прискіпи О.М. по вул. Кривій в м. Костопіль, Рівненської області. Прискіпа О.М. підозрюється у тому, що він у цей час, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, діючи умисно, маючи умисел на заподіяння смерті Ляшук Н.В., з якою підтримував близькі стосунки, в ході сварки пов’язаної з небажанням Прискіпи О.М. відпустити Ляшук Н.В. додому, наніс останній зі значною силою клинком кухонного ножа один удар в область лівої підключеної ділянки, внаслідок чого заподіяв останній тілесне ушкодження у вигляді однієї колото-різаної рани в лівій підключеній ділянці з раневим каналом в глибину грудної клітки, з ушкодженням по його ходу хрящової частини другого ребра та проникненням в ліву плевральну порожнину і стінку крупної судини – легеневого стовбура. Внаслідок отриманої травми Ляшук Н.В. померла на місці.
Прискіпа О.М., який будучи допитаним свідком ствердив, що пам'ятає тільки те, що під час спілкування з Ляшук Н.В. в ту ніч просив її нікуди не їхати в стані алкогольного сп’яніння та залишитись, проти чого вона заперечувала. Далі він сів на кухні, повернувшись до неї спиною, у той час як вона стояла біля стільниці з ножами. Після того Прискіпа О.М. почув шум від падіння підставки від кухонних ножів, яка впала на стільницю, а коли повернувся, то побачив як у неї з правої руки на підлогу випадає кухонний ніж більшого розміру. Далі Ляшук Н.В показала на місце в ділянці грудної клітини, приблизно вище грудей, звідки відразу почала йти кров. Тоді він підвівся із стільця і підбіг до неї, правою рукою притиснув місце звідки йшла кров, а потім почав гукати матір, щоб та викликала швидку допомогу. Згідно його показань, він не наносив удару ножем Ляшук Н.В.
Таким чином, у сторони захисту є підстави вважати, що удар, який спричинив смерть Ляшук Н.В. був нанесений нею самою, а не підозрюваним Прискіпою О.М., а за відсутності свідків цей події вагоме значення мають показання самого Прискіпи О.М.
Зокрема, вагоме доказове значення матиме встановлення правдивості свідчень Прискіпи О.М.
Для проведення даної експертизи необхідні спеціальні знання, досвід роботи в галузі психофізіології, а також спеціальне обладнання. У ДНДЕКЦ МВС України та в інших експертно-криміналістичних центрах фахівців даного профілю немає. Крім того необхідний незалежний фахівець, що володіє достатніми знаннями в зазначеній галузі, обладнанням і досвідом роботи.
На даний час в Україні досвід проведення психофізіологічних експертиз з використанням поліграфа, які можуть використовуватися в судовій практиці в якості доказів, мають незалежні фахівці ПП «Українське бюро психофізіологічних досліджень та безпеки», «Колегії поліграфологів України», що спеціалізуються на проведенні вказаних досліджень та експертиз з 2009 року.
Відповідно до п.1 ст.69 КПК України, експертом у кримінальному провадженні є особа, що володіє науковими, технічними або іншими спеціальними знаннями, яка має право відповідно до Закону України "Про судову експертизу" на проведення експертизи, та якій доручено провести дослідження об'єктів, явищ і процесів, що містять відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, і дати висновок з питань, що виникають під час кримінального провадження і стосуються сфери її знань. Відповідно до ч.4 ст.7 Закону України «Про судову експертизу», для проведення деяких видів експертиз,  які  не здійснюються виключно державними спеціалізованими установами, за рішенням особи або органу, що призначили судову експертизу, можуть  залучатися крім судових експертів також інші фахівці з відповідних галузей знань.
Підозрюваний Прискіпа О.М. бажає та дає згоду на проведення даної експертизи. Відповідно до наданої інформації директором ПП «Українське бюро психофізіологічних досліджень та безпеки» – визначено фахівця поліграфолога Криворучко М.В. для проведення експертних досліджень за умови призначення психофізіологічної експертизи з використання поліграфа, щодо Прискіпи О.М.  
Відповідно до ст. 22 КПК України сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.
Беручи до уваги те, що для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання у сфері психофізіологічних досліджень із застосування поліграфа, керуючись ст.ст.  44, 46, 93, 220, 242, 243 КПК України,а також ч.4 ст.7, ч.2 ст.9, ч.1 ст.10 Закону України «Про судову експертизу»,

ПРОШУ:

1.    Призначити у кримінальному провадженні №12014186780000105 психофізіологічну експертизу із використанням поліграфа, проведення якої доручити фахівцю-поліграфологу Криворучко Мар’яні Володимирівні, яку залучити в якості експерта.
2.    На вирішення експертам поставити наступні запитання:

1.    Чи вказують психофізіологічні реакції підекспертного на те, що у його пам’яті  наявна будь-яка значуща інформація щодо події із завдання шкоди Ляшук Н.В.?
2.    Чи вказують психофізіологічні реакції підекспертного на те, що саме він наніс удар ножем Ляшук Н.В.?
3.    Приховує або не приховує підекспертиний  свідомо яку-небудь достовірно відому йому інформацію щодо досліджуваних подій, а саме вбивства Ляшук Н.В.?

3.    Для дослідження експерту направити гр. Прискіпу Олега Миколайовича, 28.02.1972 року народження, українця, гр. України, раніше не судимого, уродженця та жителя м. Костопіль, Рівненської обл., зареєстрованого та проживаючого за адресою: вулиця Крива, 28, м. Костопіль, Рівненської обл.

4.    Для дослідження експерту направити матеріали  кримінального провадження №12014186780000105.

5.    Оплату проведення психофізіологічної експертизи покласти на захисника підозрюваного Прискіпи О.М. – адвоката Красовського П. Л.

6.    Надати дозвіл залученій в якості експерта Криворучко М.В. у разі необхідності залучити додаткових фахівців.

7.    Копію постанови для виконання направити Криворучко Мар’яні Володимирівні та для відома директорові ПП «Українське бюро психофізіологічних досліджень та безпеки» Кучеру І.П.
______________ 2015 року                                                                                                                                                                                                                                                           П. Л. Красовський

Додати коментар


Захисний код
Оновити

* Всі процесуальні документи, розміщені на цих сторінках сайту, були створені юристами та використані в конкретних цивільних, господарських, адміністративних та інших справах. Персональні дані клієнтів та інших осіб, яких стосуються ці документи, були змінені, або видалені з тексту, з метою нерозголошення адвокатської/юридичної таємниці. Бідь-які співпадання чи утотожнення з конкретними особами носять випадковий характер і не можуть бути розцінені як поширення інформації щодо цих осіб.