ДО РІВНЕНСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
33001, м. Рівне, вул. Петра Могили, 24

Судді Куцик Н.В.

Позивач1:    Троцюк Віталій Васильович
     вул. Добра, 3а, кв. 15,
м. Рівне, 33001

Представник Позивача 1:    Адвокат Міськевич Іван Іванович,
33028,  м. Рівне, вул. Корольчука, 5,
тел. 0503987658

Позивач 2:    Грицак Михайло Володимирович
     вул. Чешська, 55, с. Новий Корець,
Корецького р-ну, Рівненської обл.

Представник позивача 2:     Адвокат Присмак Катерина Володимирівна
33028, м. Рівне, вул. Корольчука, 5
Тел./моб. +380673684370

Відповідач:    Бурий Юрій Миколайович
вул. Соборна, буд. 90, кв. 48, смт. Квасилів, Рівненського р-ну, Рівненської обл., 35350

 

КЛОПОТАННЯ
про об’єднання справ в одне провадження
та залучення до участі у справі співвідповідача

 

В провадженні Рівненського районного суду знаходиться цивільна справа №570/56/15-ц, за позовом Троцюка Віталія Васильовича - до Бурого Юрія Миколайовича про відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої джерелом підвищеної небезпеки.
Також в провадженні Рівненського районного суду знаходиться цивільна справа
№ 570/67/15-ц за позовом Грицака Михайла Володимировича до того ж відповідача Бурого Юрія Миколайовича про відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої джерелом підвищеної небезпеки.
Вимоги позивачів Грицака М.В., Троцюка В.В. ґрунтуються на їхньому праві на відшкодуванні шкоди, завданої використанням джерела підвищеної небезпеки - автомобіля RENAULT MAGNUM 480, р.н.ВК7676ВІ  внаслідок ДТП, що відбулася 25 червня 2015 року, близько 12 год. 40 хв., де Позивачі у якості пасажирів їхали з м. Рівне та прямував у  м. Львів та яким кермував Бурий Юрій Миколайович.
Відповідно до частини 1 статті 126 ЦПК України суддя під час відкриття провадження у справі, підготовки справи до судового розгляду або суд під час її розгляду мають право постановити ухвалу про об’єднання в одне провадження кількох однорідних позовних вимог за позовами одного й того самого позивача, до одного й того самого відповідача чи до різних відповідачів або за позовом різних позивачів до одного і того самого відповідача.
З огляду на те, що на сьогодні, в провадженні Рівненського міського суду знаходяться дві справи, предметом розгляду яких є відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої джерелом підвищеної небезпеки - одного і того ж автомобіля, під кермуванням однієї і тієї ж особи - Бурого Юрія Миколайовича, з метою процесуальної економії часу, повного та всебічного розгляду справ, вважаю за доцільне об'єднати їх в одне провадження.
Крім того, після об’єднання справ вважаю за необхідне залучити до участі у справі як співвідповідача Страховика ПРАТ СК «ПРОВІДНА», з огляду на наступне.
Автомобіль RENAULT MAGNUM 480, р.н.ВК7676ВІ використанням якого у наслідок ДТП Позивачам було завдано ушкоджень, належить на праві власності Бурому Володимиру Юрійовичу, а Бурий Юрій Миколайович, який керував даним транспортним засобом, має право користування ним.
Автомобіль RENAULT MAGNUM 480, р.н.ВК7676ВІ застрахований згідно полісу №АІ/2430950 обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів у ПРАТ СК «ПРОВІДНА».
Троцюк В.В. звернувся до ПРАТ СК «ПРОВІДНА» про виплату страхового відшкодування (шкода, заподіяна здоров'ю потерпілого), де страховиком присвоєно номер заяви № 1300087833.
Грицак М.В. звернувся до ПРАТ СК «ПРОВІДНА» про виплату страхового відшкодування (шкода, заподіяна здоров'ю потерпілого), де страховиком присвоєно номер заяви №1300087842.
Відповідно до п.16 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ № 4 від  01.03.2013 року, при пред'явленні позовних вимог про відшкодування такої шкоди в результаті дорожньо-транспортної пригоди безпосередньо до особи, яка здійснює діяльність, що є джерелом підвищеної небезпеки, суд має право виключно в порядку, передбаченому статтею 33 ЦПК, залучити до участі у справі страхову організацію (страховика), яка застрахувала цивільну відповідальність володільця транспортного засобу. Непред'явлення вимог до страховика за наявності підстав для стягнення завданої шкоди саме зі страховика є підставою для відмови в позові до завдавача шкоди у відповідному розмірі.
Враховуючи, що цивільна відповідальність володільця транспортного засобу застрахована згідно полісу №АІ/2430950 обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів у страховика ПРАТ СК «ПРОВІДНА», на підставі ст.ст. 27, 33,  126, 127 ЦПК України, -

 

ПРОСИМО СУД:

1.    Об'єднати в одне провадження цивільні справи за позовом Троцюка Віталія Васильовича - до Бурого Юрія Миколайовича про відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої джерелом підвищеної небезпеки та за позовом  Грицака Михайла Володимировича до Бурого Юрія Миколайовича про відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої джерелом підвищеної небезпеки.
2.    Залучити до участі в справі за позовом Троцюка Віталія Васильовича, Грицака Михайла Володимировича до Бурого Юрія Миколайовича про відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої джерелом підвищеної небезпеки, в якості співвідповідача Відповідача2 ПРАТ СК «ПРОВІДНА» (Код ЄДРПОУ 23510137, Юридична адреса: м. Київ, просп. Повітрофлотський, 25, 03049; Фактична адреса: бул. Тараса Шевченка, 37/122, м. Київ, 01032).
3.    Стягнути солідарно з відповідачів Бурого Юрія Миколайовича, ПРАТ СК «ПРОВІДНА» на користь Троцюка Віталія Васильовича матеріальну шкоду, що складає 46862,78 грн. (сорок тисяч вісімсот дев’яносто дві гривні 78 копійок).
4.    Стягнути солідарно з  відповідачів Бурого Юрія Миколайовича, ПРАТ СК «ПРОВІДНА» на користь Троцюка Віталія Васильовича моральну шкоду, що складає 63 000 грн. (шістдесят три тисячі гривень).
5.    Стягнути солідарно з відповідачів Бурого Юрія Миколайовича, ПРАТ СК «ПРОВІДНА» на користь Грицака Михайла Володимировича матеріальну шкоду, що складає 48 934,58 грн. (сорок вісім тисяч дев’ятсот тридцять чотири гривні 58 копійок).
6.    Стягнути солідарно з відповідачів Ковальчука Юрія Миколайовича, ПРАТ СК «ПРОВІДНА»на користь Грицака Михайла Володимировича моральну шкоду, що складає 63 000 грн. (шістдесят три тисячі гривень).Додаток:

1.    Копія позовної заяви Троцюка В.В. з додатками, для ПРАТ СК «ПРОВІДНА»;
2.    Копія позовної заяви Грицака М.В. з додатками, для ПРАТ СК «ПРОВІДНА»;
3.    Копія полісу обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності №АІ/2430950.

18 листопада 2015 р.                          

                                               

Представник Позивача1:
Адвокат Міськевич І. І.                    _________________


Представник Позивача 2:
Адвокат Присмак К.В.                _________________


Додати коментар


Захисний код
Оновити

* Всі процесуальні документи, розміщені на цих сторінках сайту, були створені юристами та використані в конкретних цивільних, господарських, адміністративних та інших справах. Персональні дані клієнтів та інших осіб, яких стосуються ці документи, були змінені, або видалені з тексту, з метою нерозголошення адвокатської/юридичної таємниці. Бідь-які співпадання чи утотожнення з конкретними особами носять випадковий характер і не можуть бути розцінені як поширення інформації щодо цих осіб.