ДО РОКТНІВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Заявник    Плисюк Юрій Володимирович
34200, Рівненська область, смт. Рокитне,
вул. Грушки, 72, кв. 2

Заінтересована особа    Орган опіки та піклування Рокитнівської    селищної ради Рівненської області
34200, Рівненська обл., Рокитнівський р-н, смт. Рокитне, вул. Незалежності, буд. 15

 


ЗАЯВА
про визнання особи недієздатною, встановлення над нею опіки і призначення опікуна

Белей Галина Талимонівна, 02 липня 1941 року народження, мешканка смт. Рокитне, є моєю мамою.
Починаючи з 2012 року вона перенесла три інсульти, внаслідок чого втратила здатність усвідомлювати значення своїх дій  та керувати ними.
Зокрема, після перенесених інсультів у 2012-2013 роках здоров’я матері погіршилось, вона втратила спроможність читати, писати та виражати свої думки.
Після останнього інсульту у жовтні 2014 року вона взагалі не здатна себе обслуговувати, не може приготувати для себе їжу, прибрати чи займатись іншими домашніми справами. Також у матері значно погіршився зір, слух та  пам'ять, вона нікого, крім мене,  не впізнає.
Лікування ускладнюється тим, що вона хвора на цукровий діабет та наразі прикута до ліжка.
В зв’язку з тим, що моя матір не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними через наслідки хвороб, вона може цим самим поставити себе у скрутний стан, стати жертвою недобросовісних людей.
Таким чином, моя матір потребує постійної опіки з боку родини. Весь цей час за нею доглядаю я та моя дружина, Плисюк Надія Миколаївна.
    На підтвердження викладеного, вважаю за необхідне провести судову  психіатричну експертизу щодо встановлення стійкого психологічного розладу у Белей Галини Талимонівни та його наслідків.
Згідно ч.1 ст. 39 ЦК України фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
    Крім того, нещодавно мені стало відомо, що 13 грудня 2014 року, моя матір, уклала договір дарування належного їй на праві власності будинку та земельної ділянки. Обдарованим є її донька (моя рідна сестра), Накончук Наталія Володимирівна, яка проживає в іншому місті, за матір’ю не доглядає та лише інколи приїжджає на декілька днів.
    Враховуючи стан матері, вважаю, що вона не усвідомлювала своїх дій на момент вчинення даного правочину, чим і скористалась обдарована.
    Відповідно до п. 9 Постанови Пленуму ВСУ « Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним» № 3 від 28.03.1972 р. за  загальним  правилом  громадянин вважається недієздатним  з  часу  набрання законної сили рішенням суду про визнання його недієздатним. У тих  випадках,  коли  від  часу  виникнення  недієздатності залежать певні правові наслідки,  суд на прохання осіб, які беруть участь  у  справі,  з  урахуванням  висновку  судово-психіатричної експертизи й інших даних про психічний стан громадянина, в рішенні може зазначити, з якого часу громадянин є недієздатним.
    У даному випадку, від часу виникнення недієздатності Белей Галини Талимонівни залежить визнання договору дарування від 10.12.2014 – недійсним. Саме тому, прошу суд визнати Белей Галину Талимонівну недієздатною з жовтня 2014 року.
    Підтвердити той факт, що моя матір втратила здатність усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними саме після останнього перенесеного інсульту в жовтні 2014 року, можуть наступні свідки:
1)    Міщук Надія Миколаївна, яка проживає за адресою: 34200, Рівненська область, смт. Рокитне, вул. Березня, 22, кв. 3;
2)    Кирильчук Олександра Юріївна, яка проживає за адресою: Рівненська обл.. смт. Рокитне, вул. Пипки 12;
3)    Кирильчук Олександр Петрович, який проживає за адресою: Рівненська обл.. смт. Рокитне, вул. Пипки 12;
4)    Трохименко Михайло Іванович, який проживає за адресою: Рівненська обл.. Рокитнівський район, с. Масевичі, вул. Дзюрки, 4.
5)    Кривчук Алла Андріївна, лікар, місце роботи якої Рокитнівська центральна районна лікарня: 34200, Рівненська обл., Рокитнівський р-н , смт. Рокитне, вул. 1 Травнева, 24;
6)    Недід Ігор Валерійович, лікар, місце роботи якого Рокитнівська центральна районна лікарня: 34200, Рівненська обл., Рокитнівський р-н , смт. Рокитне, вул. 1 Травнева, 24.
Враховуючи вищевикладене, на підставі ст. 39, 41 ЦК України, п. 9 Постанови Пленуму ВСУ « Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним» № 3 від 28.03.1972 р. та керуючись ст.234-238 ЦПК України, -

ПРОШУ СУД:

1.    Визнати Белей Галину Талимонівну, 02 липня 1941 р.н., яка проживає за адресою: Рівненська область, смт. Рокитне, вул. Грушки, 72, кв.2, - недієздатною з жовтня 2014 року.
2.    Встановити над Белей Галиною Талимонівною, 02 липня 1941 р.н., яка проживає за адресою: Рівненська область, смт. Рокитне, вул. Грушки, 72, кв. 2 опіку та зобов’язати орган опіки та піклування Рокитнівської селищної ради Рокитнівського району Рівненської області призначити їй опікуна, а саме Плисюка Юрія Володимировича.
3.    Витребувати з Рокитнівської центральної районної лікарні інформацію:
1)    чи перебувала Белей Г.Т. на стаціонарному лікуванні у Рокитнівській ЦРЛ в період з 01.01.2012 року і по даний час, якщо так, то з якими скаргами вона поступала на лікування?
2)    які діагнози встановлювались Белей Г.Т. в ході стаціонарного лікування в Рокитнівській ЦРЛ?
3)    чи проводились обстеження (консультації) в ході стаціонарного лікування Белей Г.Т. лікарем-психіатром, якщо так, то ким саме, коли і які діагнози були ним встановлені?

Додатки:
1.    Свідоцтво про народження Плисюка Ю.В., на 1 арк.;
2.    Копія інформаційної довідки № 52794463 від 20.01.2016 р., на 2 арк.;
3.    Копія свідоцтва про державну реєстрацію ПП «Надін», на 1 арк.
4.    Копія довідки з ЄДРПОУ ПП «Надін» (керівник Плисюк Ю.В.), на 1 арк.;
5.    Копія адвокатського запиту в Рокитнівську ЦРЛ, на 1 арк.;
6.    Копія відповіді на адвокатський запит з Рокитнівської поліклініки, на 1 арк.;
7.    Заява  про виклик свідків, на 1 арк;
8.    Квитанція про сплату судового збору, на 1 арк.
9.    Копія цієї заяви з додатками для заінтересованої особи, в 1 екз.

«___» ______________ 2016 року                                                                                                                                                                                                                                                         Ю.В. Плисюк

Додати коментар


Захисний код
Оновити

* Всі процесуальні документи, розміщені на цих сторінках сайту, були створені юристами та використані в конкретних цивільних, господарських, адміністративних та інших справах. Персональні дані клієнтів та інших осіб, яких стосуються ці документи, були змінені, або видалені з тексту, з метою нерозголошення адвокатської/юридичної таємниці. Бідь-які співпадання чи утотожнення з конкретними особами носять випадковий характер і не можуть бути розцінені як поширення інформації щодо цих осіб.