Створено: 24 липня 2014

Приємно спостерігати як у всіх сферах життя українці допомагають один одному. Пожертви підприємців, робота волонтерів на сході, робота громадських організацій. Інколи здається, що люди  самостійними шляхами виконують більше роботи, ніж чиновники і депутати. При цьому все відбувається більш оперативно.

Від сьогоднішнього дня з ініціативи НААУ працюватиме Координаційний центр по наданню допомоги адвокатам і їх сім’ям зі сходу України. Це стосується, правозахисників і їх рідних, що евакуювалися чи на даний момент покидають  зону бойових дій.

Центр приймає звернення від адвокатів, які змушені покинути зону проведення бойових дій. При цьому його однією з його основних задач є координування дій між регіональними органами адвокатського  самоуправління і адвокатами, які покинули місце свого простійного проживання, а також зв'язок з адвокатами сусідніх регіонів які готові надати матеріальну і інформаційну допомогу колегам.  

Зважаючи на складність ситуації, представники НААУ повідомили, що адвокати які переміщуються з Луганської та Донецької областей, не зобов’язані подавати заяву про внесення       змін до ЄРАУ та отримувати відповідний витяг від ради адвокатів регіону. Це аргументується тим, що в даному випадку дані щодо робочої адреси адвоката не змінюється.

Адвокат і на далі зможе здійснювати правозахисну діяльність на всій території держави, незалежно від його фактичного робочого місця - вказаного в ЄРАУ.

У разі обов’язкової необхідності в отриманні  витягу з ЄРАУ, адвокати  Луганської та Донецької областей можуть його отримати у раді адвокатів регіону, до якого переїхав адвокат, або ж в безпосередньо в офісі секретаріату ННАУ.

Про своє рішення тимчасово змінити місце адвокатської діяльності адвокатам рекомендують звертатись безпосередньо до Координаційного центру з питань допомоги адвокатам та їх сім’ям. Це значно спростить процедуру видачі витягу з ЄРАУ. 

В рамках даного проекту НААУ- звернулась до міністра юстиції України Петренка П.Д з проханням надання повноважень Координаційному центру по наданню правової допомоги таким чином, щоб адвокати, які надають безоплатну правову допомогу, і ті, хто переїхав в інший регіон, в першочерговому порядку отримували роботу від Центрів по наданню безплатної вторинної правової допомоги.  Також мова йтиме про погашення заборгованості таким адвокатам за їх роботу, якщо така є в наявності.

Для оперативної обробки інформації і з координації дій адвокатури ті, хто потребує допомоги, можуть звертатись  по телефону: (044) 392-73-71 чи надсилати заявку на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. – Олені Ющенко. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ