Створено: 31 липня 2014

Урядові пропонують запровадити 10 заохочувальних коефіцієнтів, що дозволять значно підвисити розмір оплати послуг адвоката по наданню БВПД у тому разі, якщо правозахиснику вдається успішно завершити справу. Про це повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook Керівник координаційного центру з надання правової допомоги Андрій Вишневський.

На його думку існуюча система по безоплатній правовій допомозі підтвердила свою ефективність і незалежність від стороннього впливу владних структур та політичних організацій. Він аргументував це тим, що останнім часом в своїй правозахисній діяльності адвокати зіткнулись як із захистом активістів «Майдану», так і осіб, що діяли всупереч інтересам України. При цьому вони успішно виконували свою роботу, часто змінюючи хід справ і виявляючи нові обставини.
Протягом 2014 року Координаційний центр займався вивченням постанови Кабміну «Про порядок оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу» від. 18.04.2012р. за № 305. За цей час з’явився ряд пропозицій і змін до постанови, що були запропоновані Кабінету міністрів.
З 1 липня цього року в інтересах громадян, що користуються правовою допомогою, державою було підвищено вимоги до адвокатів. Це виражається у запровадженні Стандартів якості в наданні БВПД, дотримання яких є обов’язковим для правозахисників.
На думку Вишневського, з появою нових вимог повинні з’явитися і нові фінансові стимули для адвокатів, при тому, що можливості надання окремого фінансування вже погодженні з Міністерством фінансів.
Урядові пропонується змінити постанову № 305 таким чином, щоб в ній з’явилось 10 заохочувальних коефіцієнтів (стимулів), що підвищить розмір оплати адвоката на 100-150% у випадку, коли йому вдалося досягнути успішного результату своєї роботи. Підставами для підвищення оплати будуть такі результати в розглядах справ:

- виправдувальний вирок;
- перекваліфікація злочину з більшої на меншу тяжкість;
- відмова у задоволенні клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою;
- закриття провадження з реабілітуючих підстав;
- заміна запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою;
- зменшення кількості епізодів;
- звільнення від відбування покарання з випробуванням;
- призначення найменш суворого із передбачених статтею покарань або більш м’якого покарання, ніж передбачено законом;
- призначення мінімального розміру покарання;
- застосування примусових заходів виховного характеру, не пов’язаних з направленням неповнолітньої особи до спеціальної навчальної установи.

Ну якщо узгодило Міністерство фінансів, то є надія, що зміни прийме і Кабінет Міністрів. Та, скоріше за все, рішення відкладатимуть поки ситуація в державі не стабілізується. На даний момент Уряд не може дозволити собі зайвих витрат, навіть якщо ті будуть тричі обґрунтованими спеціалістами, науковцями чи самим Господом Богом. Всі рішення направлені на проблеми армії і ліквідацію руйнувань на сході. Та ще не факт, що після вирішення проблем з сепаратизмом, відновлення інфраструктури міст, ремонту будинків, реабілітації постраждалих, влада зверне увагу на тих, хто захищає права їх громадян.
Хоча, якщо подумати - скільки ж причин для проведення нових судових справ виникне після завершення АТО! А справи будуть складними – кримінальними і дуже сумнівними. Винуватців шукатимуть тисячами і більшість обвинувачених потребуватимуть саме БВПД. Не кожен адвокат братиметься за такі справи, особливо якщо за них держава платитиме мізер. От тоді Кабінет міністрів подумає про зміни до постанови за №305, адже правосуддя повинно бути рівним для всіх.

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ