Створено: 18 серпня 2014

Мова йде не лише про обмін досвідом, а про питання культурних цінностей і створення загальної бази переліку німецьких та українських адвокатів.
Після підписання угоди про асоціацію з ЕС, Україна взяла на себе цілий ряд зобов’язань згідно з нормами Європейського Союзу, які є новими для адвокатів України.

Саме тому німецькі експерти з різних галузей права візьмуть участь в заходах, що стосуватимуться підвищення кваліфікації адвокатів України.
Першим кроком в реалізації співпраці стало запрошення на робочий візит до Німеччини від Президента Федеральної палати адвокатів Німеччини пана Акселя К. Фільгеса представників адвокатських спільнот України. Офіційний робочий візит тривав з 7-го по 8-ме серпня в м. Берлін. Представниками від України були Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова та її заступник Валентин Гвоздій, а також представники від преси.
Результатом двохсторонніх переговорів було досягнення домовленості про укладення між Федеральною палатою адвокатів Німеччини та Національною асоціацією адвокатів меморандуму «Про співпрацю».
Найважливішим з пунктів домовленості є обов’язковість спільного врегулювання технологічної схеми взаємного включення адвокатів України до Реєстру адвокатів Німеччини і навпаки. Нинішнє законодавство обох країн дозволяє таку форму співпраці, але ще досі відсутній чіткий механізм взаємодії. Сторони домовились, що подібний механізм буде налагоджено найближчим часом. За розробку вже взялися німецькі спеціалісти.
Також мова йшла про обмін професійним досвідом. Для цього Федеральна палата адвокатів Німеччини надасть можливість українським адвокатам брати участь в навчальних та професійних програмах, що стосуватимуться підвищення рівня кваліфікації українських правозахисників.
Ще одним не менш важливим пунктом домовленостей стала спільна робота обох організацій, що спрямована на повернення на територію України культурних цінностей. Заходи відбуватимуться в рамках проекту «Історія адвокатури України». Нині на території Німеччини знаходиться величезна кількість архівних матеріалів зі справ українських адвокатів. В різні часи по причинам того, що українські адвокати були змушеними покинути Батьківшину, матеріали передавались в німецькі архіви і зберігались там десятиліттями.

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ