Створено: 19 серпня 2014 Автор: Микола Луцюк

Шановні колеги!
Наразі до нас, як громадської організації, з вищих органів адвокатури прийшли таки файли з кошторисами Національної асоціації адвокатів України та Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України, які ми з легкістю і публікуємо, оскільки на офіційних сайтах такої інформації нами знайдено не було.
Цікаво зазначити, що саме кошторис НААУ на порядок відрізняється від кошторису Вищої кваліфікаційної комісії, хоча саме ВКДКА займається найбільш болючими для адвокатів питаннями, як то притягнення до дисциплінарної відповідальності та прийняття в колегію нових адвокатів.

Але цікаве не те.
Таке враження, що люди, яких обрали очільниками адвокатури, просто не знать, куди подіти «дурні» гроші, все по мільйону в рік: і на офіційне видання «Вісника НААУ», який прості адвокати навряд чи читатимуть, а продати його ой як непросто…; і на «заходи з підвищення іміджу адвокатури» (не зрозуміло, правда, що, крім роботи адвокатів може підняти той імідж?); і на «інші витрати». Але найбільше вражає розмір витрат на оплату «праці» - 4! Мільйони гривень щороку! І з них – цілий мільйон гривень на преміювання працівників НААУ!!! Перетрудились, мабуть!
Складається думка, що отримані від простих адвокатів гроші у вигляді обов’язкових адвокатських внесків (розмір яких встановлено З’їздом і які «вибивають» місцеві Ради адвокатів) тратяться на потреби керівних органів так званого «адвокатського самоврядування в Україні». А точніше, на її працівників. Все по-українськи. І відкати, мабуть, українські (чого варті 0,8 млн. грн. за ведення веб-сайту НААУ, на якому лише періодично добавляються новини. Для довідки: вартість хостингу разом з доменним ім’ям коштує близько 500 грн./рік, а при готовому сайті витрати на його підтримку – близько 1000 грн./місяць, та й то з професійним програмним супроводом. Пишу, на досвіді «РівнеПраво»…).
От так і ділить НААУ близько 20000000 гривень, отриманих з усіх адвокатів України. Для себе ділить.
Цікаво, що єдиним пунктом кошторису, направленим дійсно на потреби простих адвокатів, є здійснення інформаційно-методичного забезпечення адвокатів, яке в сукупності з «підвищенням кваліфікації адвокатів» потягнуло аж на 1,5 млн. грн., тобто, на 7,6% відсотка від загальних витрат. А все інше – на підтримання самої бюрократичної структури.
Також є показним, що заплановані витрати ВКДКА складають лише 16% по відношенню до витрат НААУ. А, як вже писалось, левина доля роботи з адвокатами (якщо не враховувати комісію по цензурі Циганкова), покладається саме на ВКДКА.
Хто не вірить, або критично сумнівається, прошу:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ