Створено: 10 вересня 2014

Досі виникали розбіжності між укладенням адвокатами-переселенцями нових угод з координаційними центрами. Останні, посилаючись на те, що адвокати вже склали договори в інших областях, відмовляли правозахисникам, тим самим позбавляючи їх роботи.

В Законах України досі немає обмежень відносно укладання договорів чи контрактів з адвокатами в залежності від місцезнаходження їх робочого місця, проходження конкурсу з відбору адвокатів у певному регіоні або внесення відомостей про адвоката до окремого локального реєстру.
Координаційним центром з надання безоплатної правової допомоги надано роз’яснення відносно працевлаштування правозахисників, що надавали БВПД в АР Крим, Донецькій та Луганській областях і були змушені переселитись в інші регіони.
Законом України «Про безоплатну правову допомогу» визначається, що, основною і єдиною вимогою до адвокатів, з якими координаційні центри укладають договори, є лише включення цих адвокатів до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу постійно чи тимчасово.
Цей Закон не передбачає обмежень стосовно укладання контрактів чи договорів з правозахисниками залежно від того, де знаходиться їх робоче місце, чи проходження конкурсу по відбору адвокатів у окремому регіоні або внесення даних про цього адвоката до окремого локального реєстру.
Враховуючи це, проходження правозахисниками конкурсів по відбору адвокатів, які залучаються до надання БВПД, та, як наслідок, внесення їх до вищезгаданих локальних Реєстрів, дає право цим адвокатам на звернення до будь-якого (чи кількох) центрів щодо укладання відповідного договору щодо надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Через це відмова адвокатам, що надавали безоплатну вторинну правову допомогу в АР Крим, Донецькій чи Луганській областях, в укладанні з ними договорів у зв’язку з тим, що такими адвокатами вже було укладено контракт з іншими координаційними центрами або відомості щодо таких адвокатів вже включені до іншого локального реєстру, а також адресовані відповідним головним управлінням юстиції чи таким адвокатам вимоги щодо їх виключення з одного локального реєстру та включення до іншого локального реєстру, розірвання раніше укладених договорів з іншими центрами, являються неправомірними.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ