Створено: 18 вересня 2014 Автор: Ірина Троцька

Рішенням №124 від 30 серпня 2014 року Радою адвокатів України роз'яснено питання, що виникають при мобілізації та призову на військову службу осіб, які здійснюють адвокатську діяльність відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Роз’яснення були надані після звернення Голови Ради адвокатів Херсонської області Мокіної І.В. від 19 червня 2014 року про утримання від мобілізації та призову на військову службу осіб, які здійснюють адвокатську діяльність.
У РААУ також вирішили звернутись до Міністерства оборони України з проханням, у разі проведення мобілізаційних заходів стосовно адвокатів, забезпечити повідомлення військовими комісаріатами регіональних рад адвокатів, з метою уникнення порушення приписів Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
З посиланням на спеціальні закони, якими регламентуються виключні підставі для відстрочки від призову на строкову військову службу та військову службу під час мобілізації, а також звільнення від такого призову статті 17, 18 Закону України «Про військовий обов'язок та військовуслужбу», стаття 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»), Рада вирішила, що : «Зазначеним законодавством не визначено адвокатів як особливу категорію громадян, що підпадають під дію відстрочки або звільнення від призову на військову службу чи мобілізації».
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 7 Закону, несумісною з діяльністю адвоката є військова або альтернативна (невійськова) служба.
Виникнення обставин несумісності є підставою для зупинення адвокатської діяльності (частина 2 статті 7, стаття 31 Закону).
Враховуючи положення законодавства України та умови здійснення призову на військову службу під час мобілізації в особливий період, рада адвокатів регіону за адресою робочого місця адвоката зупиняє право на заняття адвокатською діяльністю шляхом внесення до Єдиного реєстру адвокатів України відомостей про зупинення права на заняття адвокатською діяльністю, на підставі заяви адвоката про зупинення адвокатської діяльності або на підставі офіційного документу, яким підтверджується факт призову адвоката на строкову військову службу та (або) військову службу під час мобілізації, виданого відповідним військовим комісаріатом, в тому числі на запит ради адвокатів регіону. У такому випадку право на заняття адвокатською діяльністю поновлюється після зникнення підстав для зупинення права на заняття адвокатською діяльністю з дня, наступного за днем отримання радою адвокатів регіону заяви адвоката про поновлення права на заняття адвокатською діяльністю.
Протягом строку зупинення права на заняття адвокатською діяльністю на час проходження військової служби адвокат не має права її здійснювати. Порушення цього обмеження є підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності.
У рішенні також є роз’яснення про звільнення від виконання обов’язків за договором про надання правової допомоги і відповідальності перед клієнтом за їх невиконання протягом проходження військової служби, у тому числі на умовах мобілізації, як внаслідок форс-мажорних обставин.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ