Створено: 11 грудня 2014 Автор: Ірина Троцька

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури вирішила звернутися до Президента, Верховної Ради, Кабміну і Мін’юсту стосовно зміни до Закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”.
Положення проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», завершення розробки якого було анонсовано Мін’юстом, не узгоджуються із міжнародними стандартами адвокатської професії в частині організації та взаємодії адвокатського самоврядування.

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури вирішила звернутися до керівництва держави (Президента, Верховної Ради, Кабміну, Мін’юсту). Відповідне рішення було проголосоване на засіданні ВКДКА сьогодні, 11 грудня..
Текст законопроекту, який визначений як готовий, на жаль не оприлюднювався, адвокатська спільнота не мала можливості не тільки обговорити законодавчі ініціативи, а, навіть, ознайомитися з ними.
При цьому законопроект передбачає наділення органу – Ради адвокатів України повноваженнями, які не тільки не властиві органу адвокатського самоврядування, такі наприклад, як можливість скасування рішень конференцій адвокатів регіонів, але й дозволяють втручання у сферу роботи інших, відокремлених та, відповідно до європейських стандартів, абсолютно незалежних від адвокатського самоврядування органів, до компетенції яких відносяться питання допуску до професії та вирішення дисциплінарної відповідальності адвокатів, – кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури.
Крім цього, у порушення діючих норм, проект встановлює суміщення заняття посад голови кваліфікаційно-дисциплінарної комісії регіону та члена Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, з одночасним припиненням повноважень голови комісії, обраних адвокатами регіону у зв’язку з припиненням призначення (за чинним законом – окремим обранням) членом Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.
Подібні зміни, у разі їхнього прийняття законодавчим органом, негативно вплинуть на забезпечення дотримання принципу незалежності в роботі органів адвокатського самоврядування.
Нагадаємо, до Міністра юстиції стосовно вище вказаного законопроекту звернулись також Асоціація правників та Асоціація адвокатів України.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ