Створено: 27 квітня 2015 Автор: Микола Луцюк

24 квітня 2015 року в Будинку Кіно в м. Києві продовжив свою роботу ІІІ З’їзд адвокатури України. Правда, без шоу знову не обійшлось. Київську делегацію адвокатів таки не допустили до участі невідомі в камуфляжі та тітушки, мотивуючи це ніби-то відсутністю делегатів в списках З’їзду, який в зв’язку з цим замість 10:00 розпочався близько 12:00. Присутні правоохоронці (а також заступник міністра МВС С. Яровий) не втручались в конфлікт і ніяк не реагували на заяви адвокатів.

"У відповідь на мої, а також делегатів з'їзду звернення до правоохоронних органів, які чомусь були представлені в Печерському районі Оболонським райвідділом, - міліціянти сказали, що вони не бачать проблем із перешкоджанням потраплянню в будівлю. Хоча при намаганні делегатів потрапити на з'їзд "тітушки" застосували до них газ, а також відбулися сутички. Коли київська делегація представила працівнику міліції ухвалу суду про усунення перешкод проходження на з'їзд - міліціянт моментально визначив, що "ухвала є підробною", тому він не буде нам допомагати пройти на з'їзд", - розповів з місця подій кандидат у члени ВРЮ Олег Бондарчук.

Засідання З’їзду проводилось в напівпорожній залі, проте боротьба ішла за місця у Вищій раді юстиції України. В результаті в голосуванні за кандидатів в ВРЮ взяли участь 196 делегатів і голоси розподілились так:

Алла Лесько - 121 делегат;
Павло Гречковський – 120 делегатів;
Вадим Беляневич – 119 делегатів;
Павло Луцюк – 91 делегат;
Сергій Острович – 71 делегат;
Катерина Коваль – 29 делегатів;
Ігор Фомін – 24 делегатів;
Ростислав Кравець – 3 делегати.

Проте, було призначене повторне голосування за кандидатів, в результаті якого 157 делегатів проголосували за А. Лесько, а 134 делегати – за П. Гречковського, які і були обрані членами ВРЮ від адвокатури. Третій член обраний не був.
Після півночі А. Лесько та П. Гречковський прийняли присягу, після чого в роботі З’їзду було оголошено перерву десь на червень ( точно ніхто не знає), де одночасно буде вирішуватись питання і про призначення члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
Голова Ради адвокатів м. Києва Рафальська І.В. вже заявила про оскарження рішень З’їзду, прийнятих 24-25 квітня 2015 року.
Таокж хотілось би відмітити, що в порушення традиції попередніх скликань, на Президент України, ні Прем’єр-міністр, на навіть Голова ВРУ не привітали делегатів з початком роботи вищого органу адвокатури України. Символічно?..

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ