Створено: 09 липня 2015 Автор: Роман Даценко

06 липня 2015 народний депутат Фельдман Олександр Борисович запропонував проект під номером 2298а. В цьому проекті пропонується прийняти обов’язкове страхування ризику професійної майнової відповідальності адвоката у зв’язку із здійсненням ним адвокатської діяльності.

Також пропонується до обов'язків адвоката віднести укладення договору страхування ризику професійної майнової відповідальності у зв'язку із здійсненням ним адвокатської діяльності та збереження в силі такого договору страхування протягом адвокатської діяльності.
Згідно з проектом, страхування професійної відповідальності адвоката поширюється виключно на страхові випадки, що виникли в результаті ненавмисних професійних помилок або недобросовісних дій адвоката при здійсненні адвокатської діяльності.
Недбалі дії помічника адвоката, стажиста адвоката, особи, що перебуває в трудових відносинах з адвокатом чи іншої залученої адвокатом особи також пропонується вважати страховим випадком.
Передбачається, що договір страхування повинен укладатися:
- Адвокатом особисто, якщо він здійснює адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно-правовій формі адвокатського бюро;
- Адвокатським об'єднанням - щодо всіх адвокатів, які здійснюють адвокатську діяльність в адвокатському об'єднанні.
Типовий договір страхування буде затверджуватися Кабміном, як і мінімальний розмір страхової суми.
Законопроектом передбачено, що особа, яка не уклала договір страхування, не буде допущена до принесення присяги адвоката.
Як говориться в пояснювальній записці, прийняття такого закону сприятиме захисту майнових інтересів адвоката щодо ризиків заподіяння ненавмисної шкоди клієнту, а також майнових інтересів клієнтів щодо відшкодування можливої ненавмисної шкоди, заподіяної адвокатом. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ