Створено: 23 вересня 2015 Автор: Ірина Троцька

Про неприйнятність для Спілки будь-якої співпраці з органами Національної асоціації адвокатів Україн заявили на офіційному сайті Голова правління УГСПЛ Микола Козирєв та виконавчий директор УГСПЛ Аркадій Бущенко.
В самій заяві УГСПЛ висловлює обурення черговим проявом придушення свободи вираження поглядів в адвокатурі України та стурбованість спробами керівництва Національної асоціації адвокатів України притягнути до дисциплінарної відповідальності директора Координаційного центру з надання правової допомоги Андрія Вишневського за висловлювання ним своїх думок і оцінок щодо стану справ в адвокатурі.

10 вересня 2015 року кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Київської області ухвалила рішення, яким позбавила адвоката Вишневського права на зайняття адвокатською діяльністю. Саме так керівництво НААУ вважало за доречне завершити свій публічний спір з адвокатом Вишневським: вдавшись до дисциплінарного покарання і позбавивши останнього права на професію на підставі його незгоди з поглядами та способом мислення керівництва асоціації.
В УГСПЛ вважають, що використання дисциплінарної відповідальності для доведення правоти чи неправоти будь-яких думок є неприйнятним у демократичному суспільстві. Особливо відразливо такі методи виглядають, коли використовуються в адвокатурою для придушення думки, що не подобається керівництву адвокатського самоврядування.
Рішення про притягнення адвоката А.Вишневського до відповідальності в УГСПЛ називають одним із найзухваліших порушень права на свободу висловлювання. Відверте нехтування керівництвом української адвокатури одним з основоположних прав людини, систематичне намагання придушити вільну дискусію в адвокатурі, викликають неабияку схвильованість щодо здатності адвокатської спільноти виконувати свою місію, – а саме, бути сторожем прав і свобод людини і захищати людину від організованого свавілля.
На жаль, події в адвокатурі починаючи з 2013 року свідчать про те, що адвокатуру намагаються перетворити на середовище одностайності і слухняності. Ми вважаємо, що громадянське суспільство вправі очікувати від адвокатури зовсім інших якостей і чеснот.
Враховуючи системний і цілеспрямований характер дій керівництва НААУ впродовж більш ніж двох років, несумісних з демократичними принципами та основними принципами прав людини, УГСПЛ заявляє про неприйнятність для Спілки будь-якої співпраці з органами Національної асоціації адвокатів України.
УГСПЛ також заявляє про свою підтримку потерпілим від таких свавільних дій адвокатам і висловлює готовність надати юридичну допомогу тим адвокатам, права яких були порушені діями або рішеннями органів Національної асоціації адвокатів України.
Раніше УГСПЛ вже висловлювала свою позицію щодо притягнення адвоката Вишневського до відповідальності:
1) притягнення до відповідальності адвоката за висловлені критичні зауваження є порушенням права на висловлювання думки і є неприпустимим в діяльності адвокатури.
2) намагання через примус та залякування побудувати в адвокатурі одностайність думок руйнує самі підвалини існування незалежної адвокатури і ставить під сумність здатність адвокатури виконувати свою місію в суспільстві.
Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) – найбільша асоціація правозахисних організацій України, яка об’єднує 30 правозахисних недержавних організацій.
УГСПЛ є неприбутковою та неполітичною організацією, що була створена 1 квітня 2004 року, метою її діяльності є захист прав людини.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ