Створено: 29 жовтня 2015 Автор: Роман Даценко

Положення про організацію та порядок проходження стажування для отримання особою свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю було затверджено рішенням Ради адвокатів України від 25 вересня 2015 року у новій редакції.

Зазначається, що стажистом адвоката може бути фізична особа, яка має повну вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи в галузі права не менше двох років, склала кваліфікаційний іспит, свідоцтво про складення якого є дійсним на день початку стажування.
Також повідомлено, що положення від 16 лютого 2013 року №81 “Про організацію та порядок проходження стажування”, втратило чинність.
Відповідно до положення, стажування здійснюється протягом шести місяців і обчислюється шляхом сумарного обліку робочого часу стажиста на виконання програми та плану стажування. Такий час має становити не менше 550 годин.
На офіційному веб-сайті НААУ розміщується інформація про адвокатів – керівників стажування, їх спеціалізацію, стаж роботи, професійні здобутки та кількість вакантних місць стажистів.
В положенні повідомляється й про осіб, які звільняються від проходження стажування, а саме:

- Якщо особа, яка подає заяву про допуск до складання такого іспиту має стаж роботи помічника адвоката не менше одного року за останні два роки;
- Особам, які звернулися із заявою про допуск до складання кваліфікаційного іспиту до 16.02.2013 року включно при умові успішного складання ними такого іспиту.

Також вказується, що до права на звільнення від проходження стажування, зараховується стаж роботи помічника адвоката, якщо такий помічник працював на умовах повного робочого дня, а роботодавець за таку особу сплачував Єдиний соціальний внесок до державного бюджету України. Не враховується стаж роботи, необхідний для звільнення від проходження стажування на посаді помічника адвоката за сумісництвом та на умовах цивільно-правових договорів.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ