Створено: 13 лютого 2017 Автор: Микола Луцюк

Шановні колеги-адвокати Рівненщини!
На 11 лютого 2017 року я,як член КДКА Рівненської області, був запрошений в.о. голови Ради адвокатів Рівненської області Гнатущенком В.І. на засідання Ради адвокатів Рівненської області ніби-то з метою розгляду питання організаційно-технічного забезпечення проведення загальних зборів та Конференції адвокатів Рівненської області. Зазначене питання так і не розглядалось Радою (бо невідомо, чи взагалі така Конференція ще буде проводитись), натомість були підняті істотні проблеми адвокатури нашого регіону, які, на мою думку, цікавлять багатьох адвокатів.


На засіданні були присутні всі діючі члени Ради і КДКА, а також Луцюк Павло Сергійович, обраний у 2012 році головою Ради адвокатів Рівненської області.
Мабуть, вперше за останні місяці на засіданні Ради було поставлене питання про персональний склад учасників зборів, і поставила його голова КДКА Рівненської області Сурікова Світлана Іванівна, зазначивши, що відповідно до ч. 10 ст. 94 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», член ВККС України (яким обраний Луцюк П.С.) не може брати участі в діяльності органів адвокатського самоврядування.

Взагалі-то, офіційно збори відкривав в.о. голови Гнатущенко В.І. та відразу передавав слово П.С. Луцюку, який, на його думку, більш досвідчений у проведенні зборів. Але на питання про дійсний статус П.С. Луцюка (голова чи не голова?) я особисто ні разу не почув ні від кого жодної ствердної відповіді. Мабуть тому, що П.С. Луцюк вів звукозапис засідання Ради…
Мене, наприклад, вже давно питають знайомі адвокати: «То хто зараз голова Ради?». А я сам не знаю. Але судячи з оголошеного С.І. Суріковою Рішення РАРО № 43/1 від 30.01.2017 р., то П.С. Луцюк не виконує функції голови Ради адвокатів Рівненської області, а є фізичною особою, запрошеною на засідання цього органу. І його посилання на ч. 5 ст. 31 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», яким часто користувався П.С. Луцюк в ході семінарів адвокатів (але до набрання чинності Законом України «Про судоустрій та статус суддів»), якось, скажемо прямо, «не звучить» для юристів.
За півтори години засідання 2/3 часу виступав П.С. Луцюк., оскільки питання голова-не-голова якось стерлось і до нього не вертались; було винесено на обговорення колег ще кілька питань.
Як я почув, на сьогодні на рахунку РАРО близько півтора мільйона гривень. І їх кудись треба діти на благо адвокатів. Зокрема, пропонувалось обговорити будівництво окремої будівлі для адвокатів.
Окремої!
Моє питання: за гроші внесків адвокатів номенклатура органів адвокатського самоврядування бажає створити собі комфортні умови для праці? Бо для здійснення діяльності всіх органів адвокатського самоврядування Рівненської області достатньо і приміщення КДКА (м. Рівне, вул. Директорії, 3, оф.1), де багато років є повністю вільна зала на 20 кв. м, яка і була призначена для діяльності РАРО (що тепер міститься в орендованій квартирі по вул. В. Чорновола, 14/16, оф. 17). І для чого це адвокатам, що не є обраними в керівні органи адвокатури?.. Та й мені воно не треба, як адвокату чи члену КДКА. То для кого це приміщення?..
Так само мене здивувала пропозиція орендувати в судах окрему кімнату для адвокатів, яку облаштувати за кошти РАРО.
Воно ніби і гарно. Приходить адвокат в суд, сідає на диван, читає справи…
Уявили? Наприклад, в Рівненському міському суді, де постійно знаходиться 10-20 адвокатів перед засіданнями в кабінеті 2х3 м?.. А як бути адвокатам по районних судах? І чи дасть секретар суду читати ті справи без її присутності?..
Зійшлись на тому, що поки таких кімнат нам суди не виділяють, то й фінансувати оренду нема потреби. Правда, рішення з цього прямо не приймали.
Взагалі, при мені, Рада адвокатів жодного рішення не прийняла, за жодну пропозицію не голосували. Чого збирались?..
А ще мене цікавило при такій постановці питань та прийнятті рішень, чому не запросили на збори інших делегатів у органи адвокатського самоврядування: члена ВКДКА України Удовиченка С.В., члена РАУ Бляшина М.С. та голову ревізійної комісії адвокатури Рівненської області Чайковського О.В. Мабуть тому, що зададуть незручні запитання та висловлять свою, відмінну від курсу, думку. Чи щоб не було розголосу по персональному складу осіб, які приймають участь в діяльності органів адвокатського самоврядування. Відповіді мені на це ніхто також не дав, або я щось не так зрозумів.
Але цікаво буде побачити на сайті адвокатів Рівненської області прийняте хоча б 11.02.2017 року рішення Ради. Чи, може, протокол викладуть... Хоча в це не віриться. Бо хто з простих адвокатів взагалі читав всі рішення РАРО за період 2012-2017 років (я вже не кажу про протоколи)? Хто їх зміг отримати? А вони є. І, згідно з п. 17.1 Регламенту ради адвокатів регіону, повинні публікуватись на сторінці РАРО офіційного веб-сайту НААУ. Сайт є, але там про футбол більше статей, ніж про рішення Ради; навіть регламент Ради чомусь захований в розділ «Рішення Ради», а не опублікований в розділі «Про раду/документи».
Після відвідань вищевказаного засідання РАРО, в мене особисто склалось враження, що Конференція адвокатів, запланована на 31.03.2017 року, може і не відбутись і навряд чи на ній буде присутнім п. Луцюк П.С. Хіба як «почесний гість». Адже хто звітуватиме від голови Ради адвокатів Рівненської області? В.І. Гнатущенко, як в.о.?
Може, краще вже дочекатись до осені та визначитись з виборами нової номенклатури в адвокатурі, тоді і питань виникне менше. Хоч кожен адвокат задає питання перш за все собі.
І для мене це питання: «Що конкретно для адвоката, а не для себе, зробили обрані мною орган самоврядування адвокатури?».

З повагою,
Микола Луцюк.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ