Створено: 01 серпня 2014 Автор: Ірина Троцька

У Росії проводять опитування про правомірності реклами знищення комах, гризунів і ... тещі

Після падіння «челябінського метеорита» жителі Челябінська не збираються сумувати.
На сайті однієї з компаній, що займається знищенням гризунів і комах-шкідників, з’явилась реклама про їх послуги, де в переліку серед об’єктів знищення - щурів, кліщів та тарганів фірма зобразила…тещу.

Пильні громадяни Челябінська зреагували на таку образу, і один з захисників «прав тещ» відразу написав заяву до Управління федеральної антимонопольної служби області. Скаржник вирішив, що порівняння тещі з комахою є образливим.
Служба сама не взялась визначати, чи можна ображати тещ Челябінська, і вирішила провести опитування відвідувачів сайту з цього приводу. З 517 опитаних росіян(голосування поки триває) 66% вважають, що ця реклама не є образливою.
Згідно ч.6 ст. 5 Закону РФ про рекламу не допускається використання образливих образів, порівнянь і виразів. У випадку визнання неправомірності такої реклами через образливе порівняння антимонопольний орган зобов’яже фірму видалити з сайту згадану рекламу та сплатити штраф.
Раніше, у червні, до цього органу потрапила ще одна цікава скарга від громадянина на рекламу, за якою орган перевіряв правомірність поширення реклами стоматологічної клініки, що містила відомості: «Імп ... ція. Встановлюємо, щоб стояло».
Так само і Законом України «Про рекламу» заборонено подавати відомості або закликати до дій, які можуть спричинити порушення законодавства, завдають чи можуть завдати шкоди здоров'ю або життю людей та/чи довкіллю, а також спонукають до нехтування засобами безпеки. Реклама не повинна містити інформації або зображень, які порушують етичні, гуманістичні, моральні норми, нехтують правилами пристойності.

Контроль за дотриманням рекламного законодавства України про рекламу здійснюють у Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів - щодо захисту прав споживачів реклами, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення - щодо телерадіоорганізацій та ін.
Тож, якщо реклама зачепила честь Вашої тещі- і Ви можете звернутись до цих органів.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ