Створено: 03 квітня 2014 Автор: Микола Луцюк

Як всім вам відомо, на 26 квітня 2014 року заплановано проведення позачергового З'їзду адвокатів України.
Серед громадськості поширюється надія, що після цього заходу адвокатського самоврядування, одним з питань постане суттєве зменшення розміру щорічного адвокатського внеску, або і взагалі його скасування.
На наш сайт звернувся відомий в Рівному адвокат Микола Глотов, який, завдяки програмі Open World ("Відкритий світ"), яка підтримується Бібліотекою Конгресу США, перебував у США та мав можливість поспілкуватися із американськими адвокатами. під час візиту в США по темі "Верховенство права".

Так, адвокат Микола Глотов, спілкуючись зі мною, зокрема, повідомив, що зі слів адвокатів компанії BairdHolm Attorneys at law (компанія знаходиться в м. Омаха, що в штаті Небраска), раніше американські адвокати сплачували 400 доларів щороку на утримання органів адвокатського самоврядування, але нещодавно їх розмір зменшився. Зокрема, наразі вони щорічно сплачують лише 98 доларів. Це розповіли адвокати David J. Kramer та Douglas D. Murray. При цьому, якщо порівнювати доходи більшості їх адвокатів (мається на увазі, США) та рівень життя, та більшості наших адвокаті (Україна), то у нас рівень доходів є значно нижчим.
Наприклад, у США в місті вартість однієї години роботи адвоката складає від 250 до 400 доларів США, але для постійних клієнтів у окремих адвокатів може бути і 90-100 доларів за 1 год. роботи.
На сьогодні в Україні до 31.03.2014 року всі адвокати, які хочуть працювати за професією, повинні були сплатити Раді адвокатів по 1218 грн. (що становить станом на 31.03.2014 р. по курсу НБУ аж $ 110)
Цікаво, чи багато Рівненських адвокатів (я вже не кажу про дальні райони нашої області) заробляють по $100 за годину роботи, щоб платити органам адвокатського самоврядування більше, аніж в Америці? Чи так вже й потрібне нам таке дороге самоврядування?

Відповідь, мабуть, адвокати висловлять під час конференцій та З'їзду адвокатів України.

Адвокат Микола Луцюк.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ