Створено: 14 травня 2015 Автор: Аліна Стовба

Закон не впроваджує воєнний стан в країні, а лише визначає правові підстави його функціонування.  Воєнний стан, у разі потреби, запровадить своїм указом президент, а парламент затвердить.

Отже, що очікувати населенню, на територіях яких буде введено воєнний стан?
По-перше, примусова мобілізація всього населення на виконання робіт оборонного характеру.
По-друге, за державою залишається право примусово вилучати особисте чи комунальне майно на потреби армії, встановлювати повинність щодо розквартирування військових та цивільних осіб, обмежувати пересування громадян, забороняти мирні збори та діяльність політичних партій, впроваджувати комендантську годину.
По-трєте, влада буде мати право інтернувати – тобто ізолювати тих, хто становить загрозу, в тому числі й громадян інших країн.
Крім того, з метою контролю ситуації та прийняття термінових рішень на територіях дії воєнного стану можуть створити військові адміністрації. Їх керівників призначить президент, а контролювати буде Генштаб і уряд.
Суттєвим є положення про те, що під час дії воєнного стану не можуть бути припинені повноваження президента, уряду та парламенту.
Слід зазначити, що даний закон вже викликав обурення у суспільства, особливо у представників бізнесу. Оскільки, на їх думку, положення закону спрямовані не стільки на вирішення збройного конфлікту, скільки на створення і зміцнення військово-бюрократичного апарату управління державою. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ