Створено: 25 травня 2015 Автор: Ірина Троцька

Депутати Верховної Ради України 229-ма голосами прийняли закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», який наразі готується на підпис Президенту.
Нормативним актом передбачене «незначне», як його назвали, збільшення розміру судового збору порівняно з існуючим.

Найбільше таке підвищення стосуватиметься ставок судового збору за подання апеляційної, касаційної скарг, заяв про перегляд судових рішень Верховним Судом України, тобто, чим вища інстанція, - тим вища ставка судового збору.
Окрім того, більший розмір судового збору доведеться платити відповідно до суб’єкта – юридичні особи і ФОП сплачуватимуть судовий збір за вищою ставкою, ніж фізичні особи без такого статусу.
Для прикладу, за подання позовної заяви майнового характеру, яка подана:
- юридичною особою або фізичною особою — підприємцем сплачуватиметься 1,5 % ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати,
- фізичною особою, 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
При поданні на рішення суду апеляційної скарги, заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами заявник сплачуватиме 110% ставки, що підлягала сплаті при поданні відповідної заяви чи скарги. При спробі оскаржити рішення у касаційній інстанції доведеться переказати на рахунок держави 120% ставки, а при зверненні до Верховного Суду — 130%.
Сьогодні позивач сплачує за подання позовної заяви майнового характеру 1% ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати. За подання апеляційної і касаційної скарг – 50% і 70 % обчисленої виходячи з оспорюваної суми відповідно.
Зникне з закону також обмеження максимального розміру судового збору, яке досі обмежувалось кратним розміром мінімальної заробітної плати (окрім обмеження ставки для господарських справ, яке залишиться).
За внесеною міністром юстиції П. Петренком поправкою, ставка за подання до суду заяви юридичною особою у господарських справах становить не менше ніж 1% ціни позову або не більше ніж 150 розмірів мінімальної заробітної плати (у чинній редакції - не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат).
Прогнозована сума надходжень до держбюджету від сплати судового збору протягом календарного року після вступу його в силу становитиме 2,6 млрд грн.
Закон прийнятий на виконання Меморандуму з МВФ - підпунктом «b» пункту 35 Меморандуму про економічну та фінансову політику (між Україною і Міжнародним валютним фондом) визначено, що для підвищення ефективності цивільного процесу буде ухвалено Закон про вибіркове підвищення судового збору, що матиме на меті забезпечити подвоєння доходів від судового збору в реальному вимірі впродовж 12 місяців.
Закон зобов’яже державні органи, в тому числі і прокуратуру, фіскальні органи сплачувати судовий збір. Раніше вони його не сплачували.
Закон, у разі його підписання і опублікування, набуде чинності з 01 вересня 2015 року.

Коментарі  

 
+1 #1 підавищення ставок судового зборутарас 16.06.2015, 16:52
зникла також норма щодо сплати судового збору в розмірі 10% за позовом майнового характеру до адміністративно го суду. З огляду на виключення положень щодо обмеження максимального розміру, та, з урахуванням позиції ВАСУ щодо того які спори є майновими, при оскарженні вимог пенсійного фонду, податкових повідомлень-ріш ень, вимог фіскальної служби тощо - сума судового збору буде астрономічна, особливо, враховуючи "любов" фіскалів нараховувати сотні тисяч та мільйони.... Жити по-новому
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ