Створено: 04 червня 2015 Автор: Ірина Троцька

Постановою №354 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» від 03 червня 2015 року Нацбанк зняв ряд обмежень на грошово-кредитному та валютному ринках.
Зокрема, раніше встановлене обмеження на видачу готівки в банкоматах і касах з 150 тис. грн збільшено до 300 тис. грн. на добу на одного клієнта.

Нагадаємо, ці вимоги не поширюються на видачу готівкових коштів: на виплату заробітної плати, витрат на відрядження (у межах норм, установлених законодавством), пенсій, стипендій, інших соціальних та прирівняних до них виплат (крім матеріальної допомоги); на виплати гарантованих сум відшкодування вкладникам за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Окрім цього, Постановою встановлено, що раніше прийнята заборона на проведення операції з купівлі іноземної валюти не поширюється на випадок, коли загальна сума коштів в іноземних валютах, що розміщені на поточних і депозитних рахунках клієнта в уповноважених банках на дату подання клієнтом заяви на купівлю іноземної валюти, менша, ніж 25 000 доларів США (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до відповідних валют).
Постанова набрала чинності з 04 червня 2015 року і діятиме до 03 вересня 2015 року включно.
Ще одною постановою №355 Національний банк України спростив порядок здійснення контролю уповноваженими банками за операціями резидентів щодо оплати робіт, послуг, права інтелектуальної власності шляхом підвищення порогу документального підтвердження відповідності кон’юнктурі ринку контрактних цін на роботи, послуги, права інтелектуальної власності, які є предметом договору резидентів з нерезидентами, з 25 000 євро до 50 000 євро.
Разом з тим, продовжено дію ряду інших обмежень на валютному ринку, прийнятих ще постановою від 3 березня № 160.
Детальніше ознайомитись зі змістом постанов можна за посиланнями: 

http://www.bank.gov.ua/doccatalog/document?id=18030204

http://www.bank.gov.ua/doccatalog/document?id=18030205

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ