Створено: 18 червня 2015

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення боротьби з браконьєрством та захисту навколишнього середовища» (проект ЗУ №1286).

 Цим законом посадовим особам та єгерям надається право складати протоколи про адміністративні правопорушення передбачені ст.:

1) Ст. 65 – незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка;
2) Ст. 65-1 – Знищення або пошкодження полезахисних лісових смуг та захисних лісових насаджень;
3) Ст. 66 – Знищення або пошкодження підросту в лісах;
4) Ст. 72 – Пошкодження лісу стічними водами, хімічними речовинами, нафтою і нафтопродуктами, шкідливими викидами, відходами і покидьками;
5) Ст. 73 – Засмічення лісів відходами;
6) Ст. 77 – порушення вимог пожежної безпеки в лісах;
7) Ст. 77-1 – самовільне випалювання рослинності або її залишків;
8) Ст. 85 – порушення правил використання об’єктів тваринного світу;
9) Ст. 85-1 – виготовлення, збут, зберігання чи реклама заборонених знарядь добування (збирання) об’єктів тваринного або рослинного світу.
Ціль внесених змін до Кодексу – збереження природних ресурсів і підвищення рівня відповідальності за порушення, які пов’язані з заподіянням шкоди навколишньому природному середовищу. Порушення правил охоти, забруднення лісів і лісових насаджень, спалювання сухої трави, розведення кострів з порушенням правил протипожежної безпеки – саме з такими проблема щодня стикаються працівники єгерської служби. Під час виконання покладених на них обов’язків, єгеря були позбавлені будь-якої можливості, при виявлені факту браконьєрства, затримати правопорушника чи зафіксувати і припинити правопорушення.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ