Створено: 23 червня 2015 Автор: Аліна Стовба

19 червня ВРУ ухвалила Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (щодо нарахування субсидій пенсіонерам та інвалідам)», яким спростили оформлення субсидій непрацюючим пенсіонерам та непрацюючим інвалідам.

Законом доповнено частину третю статті 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» новими абзацами щодо призначення та надання житлових субсидій:
непрацюючим пенсіонерам та непрацюючим інвалідам без звернення громадянина на підставі відомостей від Пенсійного фонду України та інших органів державної влади та місцевого самоврядування, отриманих в порядку обміну інформацією;
непрацюючим пенсіонерам та непрацюючим інвалідам, до складу сім'ї яких входять інші особи - за зверненням громадянина з поданням довідок про доходи осіб;
працюючим пенсіонерам та працюючим інвалідам - за зверненням громадянина з поданням довідок про доходи.
Нагадаємо, що 28 лютого 2015 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій» № 106, відповідно до якої з 1 травня 2015 року встановлений новий порядок спрощеного призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
Для оформлення житлових субсидій громадянам необхідно звернутись до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації та подати два документи (особам, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014/2015 років, субсидія призначатиметься на підставі раніше поданих документів):
• заяву про призначення житлової субсидії;
• декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
При цьому передбачено, що зазначені документи можуть бути надіслані поштою.
У квітні українці почали отримувати бланки заяв на отримання субсидії та спрощені декларації про доходи. Водночас у документах попередили, що у разі невірного заповнення декларації, необхідно буде сплатити штраф у подвійному розмірі надміру перерахованої (виплаченої) суми житлової субсидії.
Проте пояснення щодо заповнення нових для українців бланків ніхто не надав. Тож українці мають два виходи: або тимчасово утримуватися від субсидій та платити за підвищеними тарифами, або заповнювати декларацію разом з працівниками територіальних відділень Міністерства соціальної політики України.
Як було зазначено в пояснювальній записці до вищезгаданого законопроекту, критично вказана ситуація зачіпає пенсіонерів та інвалідів, як найбільшу за чисельністю категорію населення, яка потребує субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.
За словами Міністра соціальної політики України Павла Розенка оновлена система субсидій дозволить скористатися пільгами близько 4 млн. українських сімей. Водночас за даними органів статистики в Україні нараховується близько 13,5 млн. пенсіонерів, які отримують в середньому 1526 грн. пенсії (за віком – 1521 грн., за інвалідністю – 1407 грн.).

Таким чином, органи праці та соціального захисту населення тепер повинні власноруч в автономному режимі розраховувати, призначати та надавати пенсіонерам та інвалідам субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ