Створено: 23 червня 2015

Підприємці дуже непокояться, що із закінченням мораторію на їхній бізнес знову нахлине нескінченна кількість перевірок, оскільки до кінця червня залишилося дуже мало часу. Державна регуляторна служба роз’яснила, що мораторій не закінчується.

Законом від 28.12.2014 № 76-VIII встановлено, що перевірка підприємств, установ, організацій та фізичних осіб-підприємців контролюючими органами повинні здійснюватися протягом січня-червня 2015 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки.
28.12.2014 року був прийнятий ще один Закон № 71-VIII, де п.3 Прикінцевих положень встановлено, що в 2015 і 2016 роках перевірки підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців з річним обсягом доходу до 20 млн. гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або відповідно до вимог КПК. Така норма поширюється на всі контролюючі органи.
Отже, для близько 80% підприємств і 99% підприємців мораторій буде продовжувати діяти.
Виключення з мораторію передбачено тільки для перевірок, які проводить ДФС:
1) З 1 січня 2015 року мораторій не поширюється на перевірки суб’єктів господарювання, які ввозять на митну територію України та/або виробляють та/або реалізують підакцизні товари, на перевірки дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування ПДВ;
2) З 1 липня 2015 року мораторій не буде поширюватися на перевірки платників єдиного податку 2 і 3 (ФОП) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у дрібнороздрібній торгівельній мережі через засоби пересувної мережі, за винятком платників єдиного податку, визначених п. 27 підрозділу 10 розділу ХХ (Перехідні положення) Податкового кодексу, з питань дотримання порядку застосування РРО. Це виключення буде стосуватися тільки перевірок використання РРО.
Діюча редакція п. 10 ст. 296 Податкового Кодексу містить норму, згідно з якою платники єдиного податку 1,2,3 груп не застосовують РРО. Хочемо нагадати, що у Верховній Раді готується законопроект, яким можуть внести зміни і відстрочити необхідність застосування РРО для 3 групи до 1 січня 2016 року, а значить відстрочити і перевірку застосування РРО.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ