Створено: 24 червня 2015 Автор: Ірина Троцька

Кабінет міністрів України Постановою № 405 від 17 червня 2015 року затвердив Положення про військово-транспортні обов’язки, згідно з якими під час мобілізації здійснюється безкоштовне залучення транспортних засобів і техніки підприємств, установ і підприємств.
Новим положенням передбачено, що під час мобілізації, для задоволення потреб військових формувань, здійснюється безкоштовне залучення транспортних засобів і техніки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності на умовах повернення їх після оголошення демобілізації.

Таке залучення транспортних засобів і техніки на особливий період у разі потреби здійснюють військові комісаріати.
Військово-транспортний обов’язок є частиною мобілізаційної підготовки та включає в себе заходи, пов’язані з військовим обліком, завчасною підготовкою, перевіркою готовності до передачі і передачею транспортних засобів і техніки військовим формуванням.
Повернення транспортних засобів і техніки здійснюється військовими підрозділами протягом 30 календарних днів з моменту оголошення демобілізації через військові комісаріати, які вчинили таке залучення.
Крім того, документом передбачається порядок компенсації шкоди, завданої транспортним засобам і техніці в результаті їх використання.
Від передачі транспортних засобів при мобілізації можуть звільнятися підприємства, установи та організації при наявності укладеного з Міністерством оборони договору на виконання мобілізаційних завдань. Також від передачі техніки військових формувань під час мобілізації, можуть звільнятися підприємства, установи і організації, у яких висока суспільна потреба. Перелік таких підприємств затверджується Кабміном за поданням Міноборони.
Нагадаємо, в кінці квітня схожий «документ» було прийнято і у самопроголошеній «ЛНР», яким обмежено права і свободи громадян і посадових осіб, а також діяльності підприємств, організацій та установ.
Юристи ж говорять про те, що прийняте Положення Кабміну йде в розріз із Законом, який має вищу юридичну силу, адже пункт про примусове відчуження майна, що перебуває у приватній або комунальній власності, вилучення майна державних підприємств застосовується лише за умови введення воєнного стану.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ