Створено: 07 липня 2015 Автор: Іван Луцюк

Тепер робітники самостійно зможуть вирішувати, в якому банку відкривати рахунок, на який нараховуватиметься заробітна плата.
В законопроекті № 2287а пропонується ввести деякі зміни до ЗУ «Про оплату праці», надавши робітнику право вибору, як саме отримувати йому заробітну плату.

Таким чином, отримання заробітної плати в банку здійснюється за ініціативою самого робітника, а не «згідно з особистою письмовою згодою».
Згідно з доповненням до ст. 24 Закона, для отримання заробітної плати через банківську установу робітник особисто відкриває в обраному ним банку окремий рахунок для нарахування заробітної плати. Також цей закон поширюється і на стипендії для студентів, соцдопомогу та інші соціальні виплати. Про відкриття такого рахунку робітник зобов’язаний повідомити свого роботодавця не пізніше наступного дня після відкриття. Робітник має право відкривати рахунки й в інших банках.
Крім цього, в законопроекті прописана заборона роботодавця лишити цього права робітника. Такі зміни запропоновані і в КУпАП. Згідно зі ст. 41, в яку пропонується ввести зміни, санкція за ненадання такого права робітнику становить від 30 до 100 неоподаткованих мінімумів.
Автори проекту, Ігор Луценко та Ярослав Маркевич, пояснили необхідність проведення таких змін. Причиною цього є часті звернення працівників стосовно відмови роботодавцями зробити власний вибір банку, в якому працівник хоче отримувати заробітну плату.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ