Створено: 08 липня 2015 Автор: Роман Даценко

Відповідний законопроект "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів" (щодо заборони на вивіз лісо - та пиломатеріалів в необробленому вигляді) був підписаний Президентом 08.07.2014 р.

Автори законопроекту зазначали, що вивезення лісу у вигляді сировини у круглому, необробленому вигляді, завдає шкоди економічному та екологічному стану території України. Адже експорт кругляку (часто незаконної вирубки) не вигідний державі ні в економічному, ні в соціальному, ні в природоохоронному аспекті.
Також, закон зачіпає не менш важливе питання про збереження у середині країни і цінних та рідкісних порід дерев. Останнім часом кількість дубових лісів скорочується і є необхідність обмежити експорт дубових лісо- і пиломатеріалів.
Саме тому, цей закон запроваджує мораторій на експорт лісо- і пиломатеріалів у необробленому вигляді на 10-річний строк для відновлення лісопереробної галузі та оздоровлення вітчизняної економіки. Мораторій починає діяти з 1.11.2015 р. на вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту необроблених лісоматеріалів: деревних порід (крім сосни), а щодо деревних порід сосни – з 1.01.2017 р.
На підтримку законопроекту виловився президент Асоціації меблевих і деревообробних підприємств України Сергій Сагаль, який зауважив «Порівняно з одиницею деревини, проданої в круглому вигляді, ми отримуємо понад двадцять разів більше доданої вартості, якщо б ми її продали в меблях. Це просто колосально, це непорівнянні речі – соціальні, зайнятість, робочі місця, видатки в різні бюджети, видатки в соціальні фонди і т.д.. Це просто не може собі дозволити навіть така держава, як Росія, яка має вивізне мито і забороняє вивіз в необробленому вигляді деревини. У нас 33 відсотки деревини експортується».
Зазначемо, що до даного законопроекту була прикута велика увага зі сторони як і депутатів так і представників галузі деревообробних підприємств. Так, одна з найбільших компаній по виготовленню шпону "Єврошпон-Смига" подала позов до президента України Петра Порошенка та до голови Верховної Ради Володимира Гройсмана про неналежне виконання обов'язків, пов'язаних із непідписанням і неопублікуванням цього закону. Також до участі в цьому процесі долучилась Всеукраїнська асоціація деревообробних підприємств.
Доречі, навіть, голова комітету Ради з екологічної політики Микола Томенко звертався з позовом до суду, оскільки на його думку, спікер парламенту Володимиром Гройсманом зволікав з підписанням документу і навмисно не направляв його президенту.
Але, слід зауважити, що на думку експертів у сфері міжнародних торговельних відносин , цей законопроект може порушити міжнародні зобов’язання України, зокрема перед ЄС та Всесвітньою торговельною організацією.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ