Створено: 10 липня 2015 Автор: Іван Луцюк

Згідно з постановою Кабінету міністрів від 8 липня 2015 року № 476 «Деякі питання діяльності патрульної служби Міністерства внутрішніх справ у сфері безпеки дорожнього руху», за Державною автоінспекцією залишаються такі функції:

• тимчасове затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних автомайданчиках;
• тимчасове вилучення посвідчення водія і ліцензії на автомобіль, а також їх повернення;
• направлення водіїв на медичний огляд задля виявлення стану алкогольного сп’яніння та проведення самого огляду.
Ці функції виконуватиме ДАІ до моменту поки не створяться спеціальні територіально-адміністративні органи патрульної служби по всій території України.
Відповідно до постанови МВС, ДАІ повинна забезпечити патрульну службу міністерства спеціальними технічними засобами для проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою виявлення наркотичного, алкогольного чи іншого виду сп’яніння.
Так, постанова КМУ № 476 передбачає введення поняття спеціальної територіальної, в тому числі міжрегіональної, патрульної служби, попередньо виключивши попередні слова про підрозділи ДАІ в таких документах:
• Постанова КабМіну від 17 грудня 2008 р. № 1086. «Порядок тимчасового вилучення посвідчення водія і ліцензійної картки на транспортний засіб та їх повернення»;
• Постанова КабМіну від 17 грудня 2008 р. № 1103. «Порядок направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду».
Таким чином, відповідні повноваження, що раніше належали ДАІ, перейдуть до нової патрульної служби.
Згідно з постановою КабМіну від 17 грудня 2008 р. №1102 «Про затвердження Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках» передбачаються такі зміни:
МВС повинні будуть створити спеціальні автомайданчики та стоянки територіальних органів патрульної служби для тимчасового перебування затриманих автомобілів.
Тимчасове затримання транспортного засобу може здійснюватися уповноваженою особою, тобто територіальним органом патрульної служби.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ