Створено: 13 липня 2015 Автор: Роман Даценко

Постанова Кабінету Міністрів України під номером 475 від 26.06.15 передбачає ряд спрощень для отримання субсидії.

Згідно цієї постанови у декларації тепер потрібно вказувати тільки вид доходу. «Тобто, громадянин просто буде вказувати, що вид його доходу – заробітна плата, або стипендія, або пенсія. Також повинно бути вказано організацію, звідки отримуються доходи. Ніяких цифр вказувати непотрібно », - повідомив міністр соціальної політики України.
У зв'язку з цим громадян, які помилилися чи вказали недостовірну інформацію в документах на субсидію - штрафувати не будуть.
Це стало можливим завдяки новій системі субсидій. Протягом двох місяців ця система співпрацювала з ДФС та Пенсійним фондом. І тепер органи влади отримують дані про дохід громадянина у податківців та Пенсійного фонду.
За словами П.Розенка, передбачається для призначення житлових субсидій не включати окремі види доходів: одноразові допомоги, благодійні допомоги, що надаються органами місцевої влади або урядом.
З’явилася можливість призначати субсидії для громадян згідно доходів не за попередній календарний рік, а за попередні 3 місяці. Для пенсіонерів цей термін зменшений до одного місяця.
Згідно з цією постановою врегульовується питання визначення доходу фізичних осіб-підприємців - для платників єдиного податку І групи встановлено мінімальний дохід, що враховується при обчисленні субсидії, у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних. Для ІІ і ІІІ груп мінімальний дохід встановлено в розмірі відповідно двох і трьох прожиткових мінімумів для працездатних громадян.
Також новацією стало те, що у разі смерті власника житла субсидію можливо призначити на особу яка є дієздатною та зареєстрованою в цьому приміщенні.
Крім того, надано право управлінням соціального захисту встановлювати субсидії на склад осіб, які зазначені в декларації, у разі, якщо вчасно не надійшла інформація про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях громадян.
За словами Міністра, права органів місцевої влади, місцевих комісій значно розширені. При цьому Розенко закликає органи місцевої влади бути більш лояльнішими на користь людей.

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ