Створено: 15 липня 2015 Автор: Роман Даценко

Верховною Радою України 14 липня був ухвалений Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Закон підтримали 267 депутатів шляхом голосування.

Згідно з цим законом буде встановлюватися фіксація порушень ПДР автоматично. Автоматична фіксація буде здійснюватися за допомогою фото-, відеозйомки.
Відповідальність за порушення правил дорожнього руху, які були зафіксовані в такому режимі несуть особи на яких зареєстровані ТЗ. Квитанція на оплату штрафу буде надходити на адресу власника авто з відповідними доказами.
Справи щодо притягнень до адміністративної відповідальності за порушення ПДР будуть відбуватися без присутності осіб на яких вони зареєстровані.
Якщо автомобілем керував не власник то в такому разі він має право подати зворотню вимогу до особи яка була за кермом в момент скоєння правопорушення.
Також законом передбачено збільшення терміну адміністративного затримання особи. Якщо співробітник органів внутрішніх справ замітив, що особа скоїла правопорушення за яке передбачається адмін. арешт то термін затримання збільшується з 3 до 24 годин.
Порядок стягнення штрафів також змінився. Згідно з законом була введена система штрафних балів. Ці так названі штрафні бали є стягненнями, що накладаються на громадян за порушення ПДР, зафіксованими автоматичним режимом.
Всього таких балів 150. Вони надаються щорічно з початку року або з дня отримання права на керування ТЗ. За кожне правопорушення яке було зафіксоване в автоматичному режимі буде відніматися певна кількість балів.
В законі також вказується про уповноважених працівників підрозділів Національної поліції. Національна поліція може стягувати штрафи на місці їх вчинення. Це здійснюється за допомогою безготівкових платіжних пристроїв.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ