Створено: 20 липня 2015 Автор: Роман Даценко

Президентом України був підписаний закон, який Верховна Рада прийняла 22.05.2015 р. під номером 484-VIII.
Згідно з цим законом буде запроваджуватися для визначення ставок судового збору єдиний підхід. Більше навантаження дістанеться юридичним особам.

Також документом зазначено, що органи державної влади будуть зобов’язані сплачувати судовий збір. Зокрема це податкові органи:
- Органи прокуратури;
- Органи Антимонопольного комітету України.
Законом передбачене наступне:
- Пільги встановлюються тільки для незахищених та вразливих верств населення;
- Зменшується кількість платників, які звільняються від сплати судового збору;
- Вводиться диференціація ставок судового збору за категоріями платників (юридичні особи, фізичні особи) з перенесенням навантаження на юридичних осіб;
- Вирівнюється розмір ставок судового збору за подання позовних заяв до господарські та адміністративні суди;
- Скасовуються пільги зі сплати судового збору суб'єктами владних повноважень у випадку, коли судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень;
- Скасовується норма щодо визначення розміру ставок судового збору у фіксованій грошовій сумі.
Якщо юридична особа подає позов, який несе в собі майновий характер то судовий збір становитиме 1,5% від ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати. Аналогічна заява подана фізичною особою або фізичною особою-підприємцем становитиме 1% від ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
Позов який несе немайновий характер становитиме 1 розміру мінімальної заробітної плати для юридичної особи або фізичної особи-підприємця та 0,4 розміру мінімальної заробітної плати для фізичної особи.
Відповідний закон № 484-VIII набуває чинності з 1 вересня 2015 року.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ