Створено: 24 липня 2015 Автор: Роман Даценко

22.07.15 р. Кабінетом Міністрів було ухвалено постанову про “Деякі питання упправління державними івестиціями”. Згідно з цією постановою вводиться прозора та публічна процедура з відбору інвестиційних проектів.

Міжвідомча комісія буде займатися розглядом державних інвестиційних проектів, яка складатиметься з народних депутатів та представників уряду. Прийняття цього документу завершує перший крок до повномасштабної реформи управління державними інвестиціями.
Таким чином постановою уряд затвердив 3 ключові кроки в реалізації реформи, які передбачалися змінами до Бюджетного кодексу, і вступили в силу в квітня 2015 року:
1) створив Міжвідомчу комісію з питань державних інвестиційних проектів на чолі з Міністром економічного розвитку і торгівлі;
2) затвердив положення про Міжвідомчу комісію;
3) затвердив порядок відбору державних інвестиційних проектів.
Головним завданням Міжвідомчої комісії є прозорий розгляд та відбір державних інвестиційних проектів та визначення обсягів капіталовкладень по кожному з проектів на плановий рік і на два наступних.
Перше засідання Міжвідомчої комісії відбудеться у вересні. Відбір проектів планують почати в липні 2015 р. Нові принципи управління державними інвестиціями будуть застосовані при формуванні проекту держбюджету на 2016 р.
Процедура прийняття рішення буде включати проведення державної експертизи інвестиційних проектів, а також розробку чіткого економічного обґрунтування та визначення очікуваного економічного ефекту.
Також вказано, що буде проводитися постійний моніторинг щодо затверджених державних інвестиційних проектів.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ