Створено: 29 липня 2015 Автор: Роман Даценко

Президент України підписав Закон № 643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість», був прийнятий Верховною Радою 16 липня з ініціативи Кабінету Міністрів.
Закон буде спрямовуватися на функціонування системи електронного адміністрування ПДВ, яка з 1 лютого поточного року працювала в тестовому режимі, а з 1 липня переведена в звичайний режим роботи.

Згідно з цим Законом, скорочено перелік реквізитів податкової накладної, які втратили актуальність у зв'язку з впровадженням системи електронного адміністрування ПДВ.
Також надається можливість складання раз на місяць зведених податкових накладних у разі здійснення поставки товарів (послуг), поставка яких має безперервний або ритмічний характер (як платникам, так і неплатникам ПДВ).
Крім цього, запроваджується надання платнику податків за його запитом інформації про рух коштів на його рахунках у системі електронного адміністрування податку на додану вартість шляхом відправки електронного повідомлення.
На рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ не поширюється Закон “Про виконавче провадження” , зокрема на кошти, що перебувають на таких рахунках, не може бути накладено арешт.
Також вказано, що вимоги сформовані відповідно до Закону «Про виконавче провадження» до набрання чинності цього Закону щодо коштів, що знаходяться на рахунках у системі електронного адміністрування ПДВ, вважаються анульованими. При цьому передбачається зняття протягом 5 робочих днів з дня набрання чинності Законним органом, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, арешту з грошових коштів, що знаходяться на рахунках у системі електронного адміністрування ПДВ, які були сформовані згідно з вимогами Закону України «Про виконавче провадження» .
Закон вступає в силу з дня його опублікування.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ