Створено: 07 вересня 2015 Автор: Роман Даценко

03 вересня 2015 року Верховною Радою України був прийнятий Закон про електронну комерцію (законопроект № 0957, у першому читанні був прийнятий як № 2306а).

Основною метою Закону є систематизувати чинне законодавство України у сфері електронної комерції.
Законом визначено організаційно-правові засади діяльності у сфері електронної комерції в Україні, встановлено порядок здійснення електронних угод з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем, визначено права та обов'язки учасників відносин у сфері електронної комерції.
У правове поле України вводяться нові терміни - електронна комерція, електронний товар, електронна торгівля, інтернет-магазин, електронна угода.
Електронна комерція - це сфера цифрової економіки, що включає всі фінансові та торгові транзакції, які проводяться за допомогою комп'ютерних мереж, та бізнес-процеси, пов'язані з проведенням цих транзакцій.
Регламентується порядок укладання угод у сфері електронної комерції - умови; форма; обов'язкова інформація, яка повинна бути надана споживачам до укладання угоди; платежі; норми про захист персональних даних та про зберігання електронних документів; час і місце відправлення та отримання електронного повідомлення (документа). Встановлюються і правила вирішення спорів, відповідальність у сфері електронної комерції.
У зв'язку з новими нормами пропонується внести відповідні зміни і в деякі інші закони. Наприклад, в ст.205 ГК (Форма угоди) вказати, що правочин може вчинятися усно або в письмовій формі (у тому числі в електронній формі).
Як запевняли автори законопроекту, він відповідає принципам європейського законодавства щодо електронної торгівлі, що дозволить надалі здійснювати інтеграцію економічних і правових інститутів України в європейський економічний і правовий простір. Крім того, онлайн-магазинам стане простіше спілкуватися з податковими органами і владою, що в кінцевому підсумку спростить життя і покупцям.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ