Створено: 07 вересня 2015 Автор: Роман Даценко

З вересня учасники процесу можуть оплатити судовий збір в онлайн-режимі на офіційному порталі судової влади без відвідування банківської установи.

Такі новації пов'язані з тим, що 1 вересня 2015 року набрав чинності Закон № 484-VIII, яким внесено зміни до Закону «Про судовий збір». Зазначеними змінами встановлено єдиний підхід до визначення ставок судового збору для судів загальної юрисдикції, зокрема, запроваджено диференціацію ставок судового збору за категоріями платників (фізичні особи, юридичні особи) з перенесенням більшого навантаження на юридичних осіб, зменшено кількість платників, що звільняються від сплати судового збору.
Зокрема, виключено норму про обов'язкову сплату судового збору виключно через установи банків чи відділень зв'язку, що дозволяє платнику використовувати більш зручний для нього спосіб оплати судового збору, в тому числі через онлайн-системи, банкомати для прийому платежів і т. д.
Раніше на порталі судової влади можна було сформувати тільки квитанцію для оплати судового збору, а тепер і оплатити його в онлайн-режимі. Ощадбанк спільно з державним підприємством «Інформаційні судові системи» реалізував можливість сплати судового збору з використанням платіжних карток Visa та МasterCard на веб-порталі Державної судової адміністрації України.

Сформувати квитанцію для оплати судового збору та оплатити його можна на веб-порталі "Судова влада України" вибравши відповідний суд та вид позову за наступним посиланням:

http://court.gov.ua/sudytax/

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ